ЧОЛОВІКУ ТИМОШЕНКО НАДАЛИ ПОЛІТИЧНИЙ ПРИТУЛОК

П'ятниця, 6 січня 2012, 17:22

Чоловік колишнього прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Олександр отримав політичний притулок у Чехії. 

Про це повідомили у п'ятницю відразу двоє речників міністерства внутрішніх справ Чехії,  передає "Радіо Свобода".

За їхніми словами, міністерство 6 січня схвалило прохання Олександра Тимошенка.

Пізніше інформацію на прес-конференції підтвердив міністр внутрішніх справ Чехії Ян Кубіца.

"Ми вже обговорили питання про надання політичного притулку пану Тимошенку. Я можу підтвердити, що пан Тимошенко кілька місяців тому звернувся до міністерства внутрішніх справ з проханням про надання політичного притулку, і сьогодні воно було задоволене", - цитує Кубіцу "Інтерфакс-Україна" з посиланням на чеські ЗМІ.

Раніше у п'ятницю чеські засоби інформації вперше повідомили, що чоловік Юлії Тимошенко подав таке прохання про притулок.

Цю інформацію, оприлюднену спершу чеською газетою Právo, підтвердила прес-служба партії "Батьківщина".

В партії заявили, що таким чином Олександр Тимошенко хоче "позбавити режим додаткових важелів тиску" на лідера партії Юлію Тимошенко.
 
Неназвані джерела в чеському уряді поінформували, що прохання про надання політичного притулку Олександр Тимошенко подав іще в останні дні 2011 року.
 
Водночас Міністерство закордонних справ Чехії в своєму коментарі в цій справі наголосило, що для нього дуже важливі добрі відносини з Україною, а на процес ухвалення рішень про надання притулку, "стандартний і неполітичний", воно не має ніякого впливу.
 
Рік тому Чехія надала політичний притулок колишньому міністрові економіки в уряді Юлії Тимошенко Богданові Данилишину. Тоді це призвело до значного охолодження відносин офіційних Праги і Києва.

powered by lun.ua