Екс-посол США закликав свою країну припинити допомогу Україні

Четвер, 2 лютого 2012, 18:21

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер закликає владу США уникати зустрічей з керівництвом України на найвищому рівні.

Про це йдеться у промові Пайфера, з якою він виступив перед комітетом з міжнародних відносин Сенату США 1 лютого, повідомляє Ukranews.

Такий свій заклик екс-посол обгрунтовує порушенням, на його думку, українськими властями демократичних принципів і переслідуванням опозиції.

"Посадові особи США повинні проінформувати українську владу, що, поки Київ буде тримати в ув'язненні лідерів опозиції і погіршувати демократію, ніякі зустрічі на найвищому рівні не будуть можливі", - сказав він.

Пайфер також підкреслив, що якщо Україна зацікавлена ​​в інтеграції з Європейський Союз, вона повинна відповідати західним нормам.

"Якщо Україна дійсно хоче приєднатися до Європи, то її керівництво має прийняти демократичні цінності, які існують в Європі. Якщо керівництво не готове прийняти такі цінності, то як може Європа і Захід інтегрувати Україну?" - сказав він.

Також Пайфер закликав США не надавати підтримку Україні у відновленні співпраці з МВФ.

"Кредитна лінія Україні з МВФ в даний час припинена, оскільки Київ не виконав умови кредиту МВФ. Минулого уряд США впливало на МВФ для підтримки більш поблажливого підходу до України. Враховуючи регрес демократії в Україні, зараз не час для Вашингтона застосовувати такий підхід до МВФ", - сказав він.

Пайфер підкреслив, що українській владі слід зробити вибір, оскільки, на його думку, посилення авторитарної політики президента Віктора Януковича ускладнить його відносини із Заходом і послабить його позицію в діалозі з Росією.

У той же час, за його словами, більш демократичний підхід сприятиме збалансованій зовнішній політиці України та зміцненню її зв'язків із Заходом.

Як відомо, у серпні 2011 року Янукович запросив президента США Барака Обаму відвідати Україну у зручний для нього час.

Янукович також планує зустрітися з Обамою на саміті з питань ядерної безпеки, який відбудеться в березні 2012 року в Сеулі.

Відзначимо, на недавньому економічному форумі в Давосі у Януковича практично не було зустрічей з впливовими західними лідерами.powered by lun.ua