Через Луценка керівництво Генпрокуратури можуть не пускати в ЄС

Субота, 4 лютого 2012, 14:41

У разі прийняття американським судом рішення на користь прихильників Юрія Луценка, керівництву Генпрокуратури в гіршому випадку загрожує обмеження свободи пересування та штраф.

Як пише "Дзеркало тижня. Україна", теоретично це може значно звузити свободу їхнього пересування, обмеживши закордонні вояжі країнами, де не визнаються судові рішення США. Тобто виключити, наприклад, можливість візитів у ЄС.

Переслідування в самій Україні їм навряд чи загрожує: для цього потрібно, щоб вердикт американського суду підтвердив український суд.

Видання зазначає, що щось подібне до затримання Павла Лазаренка є неймовірним розкладом навіть у разі найсуворішого рішення американського правосуддя.

"Обвинувачуваним достатньо не їздити по закордонах без дипломатичного паспорта в кишені принаймні до завершення суду. Інша справа, що після його завершення їм, можливо, доведеться сплатити штраф. Однак тут постає запитання, чи зможе уряд США цей штраф стягнути й на які заходи заради цього піде", - йдеться в матеріалі.

Автор вважає, що шанси розраховувати на успішний результат в американському суді захисники Луценка мають.

Суддею у справі призначено Колін Коллар-Котеллі, відому тим, що 2009 року захистила громадянина Кувейту Фада Аль-Рабі від свавілля американської прокуратури, визнавши неправомірним його тривале ув’язнення у в’язниці Гуантанамо.

Сторону позивача представляє керівник компанії Mccallion & Associates LLP Кеннет Маккалліон — адвокат по-справжньому відомий і іменитий.

Витрати, за даними DT.UA, взяли на себе народні депутати Олександр Третьяков і Микола Мартиненко. "Зауважимо, що міг би підключитися й віце-прем’єр Андрій Клюєв, раніше відомий довірчими стосунками з Луценком", - пише видання.

"Рішення судів у США мають основоположне значення і для перших осіб держави, що означає: контакти Білого дому з керівництвом України доведеться звести до мінімуму", - вважає автор.powered by lun.ua