Посол ЄС підтвердив ізоляцію Януковича

Вівторок, 7 лютого 2012, 09:22

Посол ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра фактично підтвердив інформацію про те, що європейські керівники відмовляються зустрічатися із президентом Віктором Януковичем.

Про це він сказав в інтерв'ю ЛІГАБізнесІнформ

"За останні роки була достатня кількість зустрічей Януковича з керівниками ЄС і країн-членів ЄС на вищому рівні", - сказав він.

"Але саме в 2011 році ми побачили, що всі заклики й прохання до президента Януковича - не продовжувати рух сьогоднішнім шляхом, не використовувати правосуддя в політичних цілях для усунення політичних конкурентів, не були почуті. Тому, коли ти доходиш висновку, що діалог не приносить плодів і ознак поліпшення ситуації в Україні не спостерігаються, який у ньому залишається сенс?" - сказав він.

"Не мені вирішувати, коли лідери ЄС вважатимуть необхідними зустрічі. Я знаю, що є велике розчарування після інтенсивного діалогу й спроб розгорнути назад процеси, що почалися в країні", - додав Тейшейра. 

"Не мені вирішувати, яких знаків чекають лідери ЄС і країн-членів ЄС. Але як мені представляється, вони очікують чітких сигналів про розворот у протилежному напрямку ганебних процесів, які Україна демонструвала світові. Щодо Тимошенко, Луценка й інших. Це мають бути видимі ознаки змін в Україні", - пояснив дипломат.

Відповідаючи на запитання, чи вірить він у пояснення Януковича про те, що той не може вплинути на ситуацію з Тимошенко й Луценком, посилаючись на незалежність судової системи, Тейшера сказав:

"Моє завдання не в тому, щоб вірити або не вірити. Моя роль - слухати. Я відповім вам зустрічним питанням: ви вірите в незалежність української судової системи від влади й у те, що парламентська більшість не потребує інструкцій з Банкової?"

На це журналіст відповів, що не вірить.

"Не вірите. От ви самі це й сказали. Але ви вільна людина, а я дипломат і не можу висловлювати оціночні судження. Я в Україні вже чотири роки, тому певне враження про сформовану тут ситуацію в мене є", - сказав Тейшера.