За розклеювання "антипрезидентських" листівок у Херсоні затримали студентів

П'ятниця, 2 березня 2012, 16:19

За розклеювання "антипрезидентських" листівок в Херсоні наряд міліції затримав двох студентів четвертого і п'ятого курсу місцевого вузу.

Про це повідомив херсонський журналіст Сергій Яновський виданню "Kherson.pro".

Антипрезидентські листівки на думку правоохоронців "в грубій і образливій формі висміюють главу держави".

Дніпровський райвідділ міліції Херсона порушив проти студентів кримінальну справу за частиною 2 статті 296 КК України (групове хуліганство), і тепер їм загрожує до чотирьох років позбавлення волі.

З них також взято підписки про невиїзд.

Крім того, пізніше в гуртожиток, де проживають студенти, прибули співробітники Служби безпеки України. Сусіди затриманих повідомили, що шукали копіювальну техніку.

Як повідомив Яновський, студенти просто скачали на одному із сайтів зразки "опозиційних" листівок, надрукували два десятки екземплярів на своєму принтері, і вирішили їх розклеїти.

За словами ректора їх ВУЗу Юрія Бардачева, студентам загрожує відрахування в разі прийняття судом рішення про протиправність їх дій.

"Обидва цих студента нормально вчаться, та й характеризуються позитивно. А так як тиражуванням і розклеюванням листівок вони займалися у позанавчальний час, карати їх по нашої лінії немає за що", - заявив ректор.

"Однак якщо суд визнає їх винними і засудить нехай навіть до умовного покарання, з університету обидва будуть відраховані - нам інженери з судимістю не потрібні", - підсумував ректор.