Глави МЗС п’яти країн: Янукович заблокував Угоду про асоціацію

Неділя, 4 березня 2012, 21:04

Брюссель і Київ зайшли в глухий кут у питанні асоціації, оскільки підписання та ратифікація відповідної Угоди "фактично заблоковані в результаті дій України".

Про це йдеться у спільній статті міністрів закордонних справ Швеції, Великої Британії, Чехії, Польщі та Німеччини, яка під назвою "Сповзання України" у неділю була опублікована у газеті The New York Times.

Стаття написана до 5-ї річниці початку переговорів Брюсселя і Києва щодо Угоди, повідомляє Укрінформ.

"Демократія, права людини і верховенство закону є цінностями, що лежать в основі Угоди про асоціацію, і Україна вже взяла на себе зобов'язання щодо них у межах ОБСЄ, Ради Європи, а також перед ЄС. Таким чином, було б справедливо сказати, що Угода про асоціацію була ув'язнена, і українське керівництво тримає ключ", - зазначається у статті.

За словами Карла Більдта, Вільяма Хейга, Карела Шварценберга, Радослава Сікорського і Гідо Вестервелле, сторони вже "мали б святкувати з приводу підписаної і ратифікованої Угоди і успішної України", але замість цього переходять "на новий етап, що стає занадто довгим і болісним шляхом".

Глави європейських зовнішньополітичних відомств підкреслюють, що не можуть "приховувати зростаюче занепокоєння з приводу стану демократії в Україні".

Вони, зокрема, зазначають, що незалежні ЗМІ та громадські організації України повідомляють про тиск з боку влади, а судові процеси над опозиційними політиками, у тому числі Юлією Тимошенко і Юрієм Луценком, "мають ознаки політично мотивованого і вибіркового правосуддя".

На думку незалежних експертів, вони були проведені без належного дотримання принципів верховенства права і прав людини, зауважують міністри. Ці події є несумісними з власним європейським вибором України, зазначають європейські міністри.

Окрема увага у статті приділяється питанню парламентських виборів в Україні у жовтні цього року.

"У цей день погляди міжнародного співтовариства будуть спрямовані на Україну, з надією і очікуванням того, що країна не відмовлятиметься від своєї традиції вільних і справедливих виборів. Це включає забезпечення того, що опозиція матиме змогу брати участь повною мірою", - наголошують міністри.

Вони також звертаються до української влади заздалегідь надіслати запрошення до Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ щодо місії спостереження за виборами.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: