Кабмін звільнив музейника, який заявив про крадіжку картин в уряді

Четвер, 5 квітня 2012, 19:34

З посади директора Національного художнього музею звільнений Анатолій Мельник, який заявляв, що з приміщень Кабміну зникли картини.

У четвер в його кабінет в музеї прийшов міністр культури Михайло Кулиняк з трьома чиновниками міністерства і зачитав наказ про його звільнення, повідомляє УНІАН з посиланням на Мельника.

У наказі про звільнення, за словами Мельника, вжита формулювання "за згодою сторін", хоча сам директор музею, як пояснив він, такої згоди не давав і ніяких документів щодо цього не підписував.

"Близько місяця тому міністр культури виніс мені догану за якісь там недоліки. Проте пізніше зняв цю догану, усвідомивши свою помилку", - сказав Мельник.

Відповідаючи на запитання, з чим Мельник пов'язує своє раптове звільнення з посади, він припустив, що причина може полягати в тому, що Національний музей вкотре відкрито заявив про зникнення картин в Кабміні.

За його словами, його неприємності на посаді директора Нацмузею тривають ще з тих пір, як музей вперше (влітку минулого року) заявив, що в Кабміні зникли картини, надані музеєм для експонування в урядових кабінетах, і музей вимагає їх повернення.

Мельник також повідомив, що працівники музею поцікавилися у міністра причиною звільнення, однак Кулиняк "не зміг дати ніякої адекватної відповіді".

"Кулиняк не є фахівцем у своїй справі і не відповідає своїй посаді. Я йому про це сказав в очі. Я йому сказав, що його наказ злочинний", - сказав Мельник.

Він має намір оскаржити наказ про його звільнення в суді, "якщо цього захоче колектив і підтримає громадськість".powered by lun.ua