Президент Польщі: Бойкот України негативно вплине на Польщу

Четвер, 3 травня 2012, 10:41

Польща вважає неадекватною реакцією заяви окремих країн про бойкот чемпіонату Європи з футболу-2012 в Україні у зв'язку із ситуацією з демократією.

Про це сказано в повідомленні прес-служби президента Польщі Броніслава Коморовського, передають Українські новини.

"Я дивлюся на це з великою стурбованістю і вважаю, що заклики до бойкоту неадекватні стосовно ситуації в Україні... Бойкот у зв'язку з реально існуючою ситуацією - неадекватний політичний жест", - сказано в повідомленні.

Президент зазначив, що в різних демократичних країнах були випадки винесення вироків президентам або прем'єрам, однак це не приводило до бойкоту.

"Тому що Євро-2012 пов'язане з Україною, тобто ризик зіпсувати свято в Україні бойкотом, що також означало б наші втрати. Євро-2012 мало бути для України шансом показати, що ця країна здатна на інтеграцію зі світом західним, а також повинно було показати польсько-українську дружбу на цьому шляху", - сказав Коморовський.

Він також нагадав, що така реакція може негативно позначитися на результатах чемпіонату для Польщі.

"Я вважаю, що навіть найбільш правильні протести можна зробити так, щоб це не шкодило такій важливій справі, якою є для поляків Євро-2012, яка є гарною рекламою для нашої країни", - сказав він.

Коморовський зазначив, що він попереджав президента Віктора Януковича про такі наслідки після арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Водночас джерело Українських новин в дипломатичних колах повідомила, що президент Польщі Броніслав Коморовський має намір відвідати саміт держав Центральної Європи, що пройде в Ялті (Крим) 11-12 травня.

Як повідомлялося, раніше посольство Німеччини в Україні заявило, що президент Німеччини Йоахім Гаук не збирався відвідати Україну для участі в саміті.

За даними МЗС, глави 10 країн візьмуть участь у саміті, у тому числі глави Польщі, Албанії, Болгарії, Литви, Македонії, Румунії, Словаччини, Хорватії, Чорногорії та Молдови.

Між тим президент Хорватії вже офіційно відмовився від участі к саміті.powered by lun.ua