Поляки посварилися через бойкот Євро-2012 в Україні

Четвер, 3 травня 2012, 22:00

У Польщі більшість політиків провладної коаліції та менших опозиційних партій критично оцінили заяву лідера партії "Право і справедливість" Ярослава Качинського про бойкот матчів Євро в Україні.

Як передає кореспондент УНІАН у Польщі, польські політики пояснили цей заклик бажанням Качинського заробили бали у внутрішньополітичній боротьбі, наголосивши, що це нашкодить Євро-2012 та відносинам обох держав.

Лідер третьої за чисельністю політичної сили у польському Сеймі Януш Палікот назвав "скандальним та безвідповідальним" заклик лідера PiS.

Представник парламентської партії "Союз лівих демократів" Тадеуш Івінський закликав до розважливості, відзначивши, що Польща повинна боротися за права людей в Україні, в тому числі, в справі Юлії Тимошенко, але "повинна одночасно зберегти холодну кров".

Лідер партії PJN та євродепутат Павел Коваль також закликав до спокійного реагування на те, що діється в Україні. "Треба пам'ятати про те, якими можуть бути для Польщі наслідки ізоляції України на міжнародній арені. Це ключова річ", - сказав він.

Заяву Качинського також розкритикували депутати від правлячої у країні партії "Громадянська платформа", котрі закликали не змішувати спорт та політику, та радник президента Польщі Броніслава Коморовського Томаш Наленч, котрий назвав Україну та Польщу "близнюками в контексті Євро-2012".

У четвер Качинський оприлюднив заяву, в якій закликав бойкотувати Євро-2012 в Україні та розглянути можливість перенесення матчів з українських міст в іншу державу через справу Юлії Тимошенко, котра заявила про її побиття та оголосила голодування.

МЗС Польщі офіційно виступив проти бойкоту Євро-2012, наголосивши, що сама екс-прем'єр закликала своїх прихильників не робити нічого, що може нашкодити Україні. Проти бойкоту виступили також президент Польщі та глава уряду.

Разом з тим, президент Польщі Броніслав Коморовський не планує скасовувати візит в Україну для участі у XVIII саміті лідерів держав Центральної Європи, який відбудеться у Ялті 11-12 травня.

Про це кореспонденту УНІАН у Польщі повідомила прес-секретар глави Польської держави Анна Тшаска-Вєчорек.

"Офіційна інформація, яку я можу подати від президентської канцелярії, що пан Президент планує приїхати до Ялти", - сказала вона.

powered by lun.ua