Гості з НАТО відкладуть візит в Україну через Тимошенко

Субота, 5 травня 2012, 16:45

Президент Віктор Янукович отримає офіційне запрошення на саміт НАТО в Чикаго, проте візит Північноатлантичної ради в Україну буде відкладено.

Про це заявив в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" офіційний представник Альянсу, коментуючи можливий вплив подій, пов'язаних з екс-прем'єром Юлією Тимошенко, на двосторонні відносини України - НАТО.

"Україна запрошена на саміт у Чикаго як учасник ISAF (операція в Афганістані), і оскільки це - саміт, то запрошення буде направлено президенту Януковичу",- сказав він.

У той же час, як зазначив офіційний представник Альянсу, візит САС відкладений. Раніше мова йшла про те, що САС планує відвідати з візитом Україну в період після саміту Альянсу і до парламентських виборів в Україні.

Відповідаючи на питання про відвідини генеральним секретарем НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном заходів Євро-2012, співрозмовник агентства зазначив, що НАТО фокусується на приготуванні до саміту, а не на футболі.

"Ми більше стурбовані ситуацією з Тимошенко, ніж участю в футбольних іграх", - підкреслив він.

Говорячи в цілому про реакцію НАТО на ситуацію з екс-прем'єром, офіційний представник Альянсу констатував, що ця міжнародна організація "стурбована недавніми новинами щодо Тимошенко".

"Українська влада повинна вирішити цю проблему невідкладно. Верховенство права є ключовою складовою наших відносин з Україною і грає важливу роль в пакеті реформ нинішньої Національної річної програми, яка була розроблена спільно з НАТО. Зараз вкрай важливо гарантувати належну імплементацію всіх цих принципів", - пояснює він.powered by lun.ua