СБУ провела обшук в офісі омбудсмена - Карпачова

Субота, 5 травня 2012, 18:09

Екс-омбудсмен Ніна Карпачова заявляє, що в офіс уповноваженого Верховної Ради з прав людини в суботу вранці обшукали представники СБУ.

Про це вона повідомила Радіо Свобода.

"Сьогодні вранці представники СБУ почали обшуки в кабінетах працівників офісу омбудсмена України і такий дозвіл дала безпосередньо пані Лутковська (Валерія Лутковська – новообраний омбудсмен). Це – безпрецедентна подія", – зазначила Карпачова.

"Сьогодні Володимир Яценко, який зараз виконує обов’язки керівника секретаріату омбудсмена, повідомив про те, що в його кабінеті були зламані замки. Він намагався приїхати на роботу, щоб отримати якісь пояснення, але люди пані Лутковської сказали, що це була її вказівка і її дозвіл на обшуки в кабінетах, зокрема й керівництва", – розповіла колишній омбудсмен.

"Вони намагалися зламати комп’ютери, якусь інформацію вони намагалися отримати в комп’ютерній базі. Проводили якісь обшуки безпосередньо в кабінетах, але працівники офісу при цьому присутні не були", - додала Карпачова.

Вона також зазначила, що кількох колишніх співробітників офісу омбудсмена викликали на допит у прокуратуру.

"Останні новини, які я знаю: пана Валерія Тереца, який очолював секретаріат омбудсмена і був звільнений цими днями, разом із його помічником, викликали у слідче управління прокуратури Києва для дачі певних свідчень у справі Юлії Тимошенко, точніше – щодо провадження у справі Тимошенко. Зокрема йшлося про фото колишнього прем’єра, зроблені у колонії", – наголосила Карпачова.

"Я розумію, що почався страшенний тиск на інституцію омбудсмена в Україні, що саме по собі є неприпустимим, тому я змушена звернутися до всієї світової спільноти. В Україні сьогодні – нова хвиля загрози, цього разу – політичних переслідувань тепер уже безпосередньо представників офісу омбудсмена України", – зазначила колишній омбудсмен.

Загалом, на її думку, обшук в офісі уповноваженого Верховної Ради з прав людини "спрямований проти першого омбудсмена" – з огляду на провадження у справах колишніх високопосадовців, зокрема Юлії Тимошенко і Юрія Луценка.

У прес-центрі СБУ Радіо Свобода сказали звернутися за коментарем із цього приводу у понеділок, оскільки в суботу "вихідний день".

У той же час, Лутковська в коментарі "Інтерфакс-Україна" спростувала інформацію Карпачової про свій дозвіл на обшук.

"Ні, це неправдива інформація, це не так", - повідомила Лутковська, відповідаючи на питання про те, чи давала вона дозвіл співробітникам СБУ проводити обшук в кабінетах працівників офісу омбудсмена.

Наприкінці квітня Карпачова оприлюднила фотографії з колонії, де відбуває покарання Тимошенко. На фото зокрема зафіксовані синці на тілі колишнього прем’єра.

powered by lun.ua