"Регіонал" пропонує змінити правила відсторонення Литвина

Понеділок, 2 липня 2012, 15:18

Регіонал Владислав Забарський вніс у Верховну Раду законопроект, що передбачає зміну процедури обрання голови українського парламенту.

Законопроект із відповідними змінами в регламент зареєстрований 27 червня і розміщений на сайті Верховної Ради.

"Рішення про обрання голови Верховної Ради приймається відкритим поіменним голосуванням більшістю народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради", - говориться в запропонованій новій редакції.

Також проектом пропонується замінити процедуру відкликання спікера з посади з таємного на поіменне голосування.

Крім цього, законопроектом пропонується дозволити обирати першого заступника й заступника спікера одночасно зі спікером.

Згідно з пояснювальною запискою, метою законопроекту є приведення Регламенту у відповідність із Конституцією, оскільки, на думку його автора, нинішня таємна процедура голосування при призначенні спікера суперечить вимогам Основного закону, а процедура обрання заступників спікера вже змінена.

У той же час спікер Володимир Литвин не вважає загрозливим для свого подальшого перебування на займаній посаді законопроект, яким пропонується замінити таємне голосування бюлетенями відкритим голосуванням при звільненні спікера, повідомляють Українські новини.

"Це нереально й неможливо до завершення цієї каденції. А все інше - це вже плани на майбутнє, у яких я не хочу бути учасником", - заявив Литвин.

При цьому спікер не став робити прогнозів про те, коли Рада може розглянути відповідний законопроект.

Як відомо, голову Верховної Ради обирають таємним голосуванням (за допомогою бюлетенів), 2/3 голосів.powered by lun.ua