По Україні проходять акції протесту проти закону про мову

Середа, 4 липня 2012, 11:32

У різних регіонах України проходять акції на підтримку української мови.

У Львові проходить пікет під стінами Львівської облдержадміністрації.

Під входом до будівлі зібралося близько 100 активістів "Свободи" і "Батьківщини". Вони стоять біля наметів із символікою своїх політичних сил і не пропускають до будівлі керівництво обласної адміністрації, аргументуючи це тим, що "вони забрали в українців мову".
Активісти роздають проїжджаючим автомобілям стрічки з написом "моя мова-моя свобода".

Івано-Франківська міська рада в середу проводить позачергову сесію на площі перед будівлею облдержадміністрації.

Дане рішення прийнято на вимогу більшості депутатів.

В центрі Харкова учасники безстрокової акції протесту встановили намети. У ніч на середу міліція знесла намети. Кілька людей були затримані.

"Ми, небайдужі громадяни, почали безстрокову акцію протесту і встановили 3 липня в 10 вечора перший намет на площі Свободи і планували залишитися там на ніч. Раптово з'явилася міліція. Намети - було встановлено два намети - у нас вилучили, а мене, мою матір і керівника Харківського Спілки Української молоді Романа Черемського затримали і доставили до Дзержинського райвідділу міліції. Близько 3 ночі нас відпустили, склавши на кожного по 2 адмінпротоколи: за порушення порядку організації мітингів і непокору вимогам міліції ", - повідомив один з учасників акції Дмитро Пилипець.

Глава Тернопільської обласної ради, лідер Тернопільської облорганізації "Свобода" Олексій Кайда запропонував представникам "антиукраїнських партій" спалити свої партійні квитки.

За його словами, "окупаційна влада" поставила собі за мету знищити українську націю - "відібрати нашу історію, культуру, віру, мову", перетворити націю в "безправну, безсловесну групу".

"Ми не можемо допустити цього! Сьогодні кожен свідомий українець повинен виступити проти русифікованих продажних політиків. Звертаюся до кожного представника провладних партій від Верховної Ради в базових органах місцевого самоврядування. Вашим кроком у відповідь ... має стати спалювання партійних квитків - вихід з антиукраїнських партій. Це в тому випадку, якщо Ви самоідентіфіціруете себе як українці ", - підкреслив Кайда.

Інтерфакс-Україна, zaxid.net

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: