США можуть поширити санкції проти Росії і на Україну - Freedom House

Четвер, 5 липня 2012, 13:39

США можуть застосувати санкції щодо України у зв’язку із порушенням прав людини.

Про це заявив президент "Freedom House" Девід Креймер під час представлення продовження звіту організації щодо ситуації в Україні, повідомляє УНІАН.

"На Заході обговорюється можливість застосування санкцій щодо України. У звіті ми кажемо, що хоча ми не є прихильниками санкцій у цей час, але існує можливість того, що США застосують санкції, як, наприклад, вони застосовують щодо Росії, щоб це служило дзвоником для вищих ешелонів влади, що країна перебуває на хибному шляху", - сказав він.

У звіті містяться рекомендації щодо покращення ситуації для громадянського суспільства, медіа, у сфері виборів, припинення вибіркових переслідувань і протидії корупції.

"Відсутність покращення у цих напрямках означатиме, що обговорення можливості застосування санкцій проти українських посадових осіб – яке сьогодні обмежується приватними розмовами у середовищі політиків і лідерів, відповідальних за зовнішню політику – вийде на новий рівень", - зазначається у звіті.

У документі зазначається, що у Конгресі США розглядається законопроект, спрямований, насамперед на Росію, щодо запровадження заборони на в’їзд та арешту активів посадовців, які порушували права людини. Відповідно до останньої редакції цього законопроекту, яка є у Сенаті, його можуть застосувати й до інших країн, включаючи Україну.

"Freedom House" відзначає, що підтримка такого застосування закону зростає серед експертів і депутатів парламентів країн Заходу, та й серед окремих депутатів українського парламенту.

"Слова "Україна" і "санкції" дедалі частіше вживаються поряд – і це відображає рівень розчарування західних посадовців тим, що Віктор Янукович, здається, не чує і не бажає слухати їхніх аргументів", - зазначається в звіті.

У "Freedom House" констатують, що український уряд одночасно говорить про інтеграцію в Європу і намагається "вихолостити" опозицію та громадянське суспільство – і в останньому за 2 роки прогрес значно більший.

"Інтеграція до Європи не може бути лише протидією Росії", - зазначається у звіті.

У "Freedom House" заявляють, що в українській владі помилково вважають, що, "незважаючи на переслідування опозиції, фальсифікацію виборів і тиск на громадянське суспільство", західні лідери вирішать, що Україна "надто важлива, щоб її ігнорувати".

"Сьогодні Україна перебуває далеко не в центрі уваги переважної більшості посадовців у Європі та США, які ведуть боротьбу з фінансовою та економічною кризою у своїх власних країнах", - зазначається у звіті.

"Більше того, розвиток ситуації в Україні дедалі більше утверджує у західних столицях думку, що Україна на даний момент є радше "головним болем", ніж можливістю. Це враження, яке відповідає реаліям всередині України, є проблемою, яка має бути усунена якнайшвидше", - додає Freedom House.powered by lun.ua