Путін у білому халаті таки політав із журавлями

Четвер, 6 вересня 2012, 00:29

Російський президент Володимир Путін таки взяв участь в експерименті в рамках проекту "Політ надії", з порятунку рідкісного виду журавлів - білих.

Перебуваючи за штурвалом мотодельтаплану, який птахи сприймають за свого ватажка, Путін здійснив три польоти - перший ознайомлювальний, а два інших - із птахами, передають РІА Новости.

Після того як журавлів випустили з вольєра і вони вперше злетіли, слідом за дельтапланом прилаштувався тільки один білий журавель.

Під час тренувального польоту 
 

Пізніше в бесіді зі журналістами Путін пояснив, що під час цього польоту був сильний вітер, а у дельтаплана була надто висока швидкість, тому птахи не справлялися.

Другий політ з журавлями пройшов успішно - в хвіст дельтаплану прилаштувалися п'ять птахів і, хоча через кілька кіл залишилося тільки двоє, вони летіли ще хвилин 15, впевнено тримаючись і ловлячи повітряні потоки.

Під час експериментального польоту з птахами 
Всі фото прес-служби президента РФ

Путін також розповів, що півтора роки учився літати на мотодельтаплані, щоб взяти участь у проекті порятунку птахів.

Він додав, що придбав один з таких апаратів на власні кошти і півтора роки тому почав польоти в центральній частині Росії.

Проект "Політ надії" передбачає переведення вирощених в розпліднику пташенят стерха з гніздівель в Ямало-Ненецькому автономному окрузі через Західний Сибір і Казахстан на південь Узбекистану, де вперше в світі створюється альтернативна зимівля цих птахів.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування