Луценко закликає визнати "фальсифікований" парламент

Четвер, 1 листопада 2012, 08:30

Екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко вважає, що вибори фальсифікуються, але закликає визнати їхні результати заради прийдешніх президентських виборів.

 Про це він заявив в інтерв'ю газеті Комерсант-Україна.

"Партія регіонів достатньо грамотно підігнала свідчення соціологів під завищений, але розумний план, що все-таки перебуває в рамках, 30% результату виборів за партійними списками. Але істотна різниця результатів всіх екзит-полів і протоколів, що здані до ЦВК, ясно говорить про перекручування волевиявлення виборців", - вважає він.

"Під дією якоїсь чарівної палички результати по кількості мажоритарників-переможців від ПР виросли майже вдвічі! Це — не сигнал, це — сирена про наявність фальсифікацій", - заявив він. 

"Всім добре відомо, що ця чарівна паличка-виручалочка ПР називається підкуп виборців, а потім і членів виборчкомів. Грошей не жалували", - підкреслив він.

"Десь, як у мене в Макошино (село, де знаходиться Менська колонія), за словами персоналу колонії, платили по 100 грн за голос, десь - по $100. У результаті поразка на відносно чесних виборах за партійними списками перетворилася для ПР у повністю куплену перемогу по мажоритарці", - упевнений Луценко.

"Визнавати такі методи "виборів" демократичними можуть лише шанувальники виборчих технологій з фільму "Банди Нью-Йорка", - додав він. 

Проте, Луценко виступає за визнання результатів парламентських виборів.

"І все-таки я виступаю за визнання новообраного парламенту", - заявив він.

"Краще мати цю, багато в чому фальсифіковану ВР і перетворити її в плацдарм для демократичних сил в 2015 році, ніж відмовитися від цього виродливого дітища кукловодів ПР і тим самим завершити будівництво авторитарного "архіпелагу Межигір'я", якому буде остаточно наплювати на зобов'язання перед Європейським союзом", - вважає Луценко.

"Якими будуть наступні вибори без парасольки європейського моніторингу — всі прекрасно розуміють. Так що на зустрічі з віце-президентом Парламентської асамблеї ОБСЄ й на майбутній зустрічі з послами США і ЄС я закликав і закликатиму до визнання цих виборів, обмовляючи їхню невідповідність до європейських демократичних стандартів", - додав Луценко. powered by lun.ua