Опозиція пропонує збирати автографи депутатів

Понеділок, 3 грудня 2012, 08:52

Опозиція пропонує не враховувати голоси тих депутатів, які не поставили особистий підпис у журналі реєстрації у Верховній Раді.

Про це говориться в проекті змін до регламенту, пише Комерсант-Україна.

Законопроект вносить два обмеження в регламент ВР - забороняє враховувати в ході електронного голосування голоси тих депутатів, які не поставили підпис у журналі реєстрації, а також вимагає змінити електронну систему голосування таким чином, "щоб унеможливити голосування іншої особи замість народного депутата".

Співавтор законопроекту Ірина Геращенко запевнила, що опозиція мала намір заздалегідь погодити даний законопроект із представниками більшості - текст документа був переданий їм на попередньому засіданні підготовчої групи.

Однак тоді зустріч завершилася скандалом — її в черговий раз залишили опозиційні депутати. "Поки я не бачу готовності більшості голосувати",— зізналася Геращенко. 

Представники влади привселюдно висловлюються на підтримку ідеї, що лягла в основу опозиційного проекту.

Однак проект N11468 навряд чи буде затверджений.

"Ми ще вивчимо пропозицію опозиції й приймемо рішення. Однак необхідно враховувати, що в Партії регіонів теж є певні пропозиції. Наприклад, про те, щоб проводити голосування в один день тижня", - сказав регіонал Володимир Олійник. 

Приводом для відмови провладної більшості підтримати проект може стати норма про обов'язковий підпис депутата в журналі реєстрації.

"У мене є сумніви, чи завжди депутат буде підписуватися особисто. Колись за нього це захоче зробити його помічник, а звичайний співробітник апарату Ради, що збирає підписи, не зможе з ним посперечатися. Тож, нам потім комісію створювати для перевірки дійсності підписів?" — дивується пан Олійник. 

Геращенко вважає претензії надуманими. "Хіба це проблема, щоб депутат розписався? Навіть якщо він спізниться на ранкову письмову реєстрацію, то може підійти в секретаріат Ради й поставити підпис там. А до цього його картка має бути заблокована",- вважає Геращенко.

Опозиційний проект змін до регламенту був зареєстрований у п'ятницю.powered by lun.ua