Янукович пожалівся: чекали підтримки ЄС, а отримали Південний потік

Середа, 6 лютого 2013, 15:21

Україна не задоволена співпрацею з Енергетичним співтовариством.

Про це заявив президент України Віктор Янукович на прес-конференції в Литві, повідомляє УНІАН.

"Україна як член європейського Енергетичного співтовариства виконує всі зобов’язання перед Європейським Союзом. Крім того, ми намагаємось дуже оперативно реагувати на прийняті будь-які рішення і рекомендації, але ми не задоволені рівнем співпраці з Енергетичним співтовариством", - сказав він.

Зокрема, Янукович зауважив, що за три роки свого членства в цій організації, Україна не отримала навіть співчуття у питаннях газових відносин із Росією.

"Україна потрапила у форс-мажорні обставини, ми цього не відчули (співчуття)", - сказав президент.

Янукович зазначив, що Україну навіть ніхто не поставив до відома і не порадився з нею під час підписання документів з деякими країнами Європейського Союзу щодо будівництва "Південного потоку".

Він наголосив, що подібні рішення безпосередньо стосуються інтересів України, а її позиція не була врахована. І навіть ніхто не дав відповіді на запитання України, які вона направляла в Європейське енергетичне співтовариство.

"Як приклад: коли нам Росія виставила рахунок у 7 мільярдів доларів штрафних санкцій, ми сподівались, що ми отримаємо коментарі з цього приводу з боку Енергетичного співтовариства, яка їхня точка зору... Для нас це було важливим з точки зору діалогу, який ми ведемо сьогодні в цих питаннях з Росією...", - зазначив Янукович.

Він нагадав, що неодноразово Україна направляла листи Європейському енергетичному співтовариству, але жодного разу не отримала відповідь.

"Ми вважаємо, що це є проблемою", - сказав президент Україна.

Як відомо, Україна підписала протокол про приєднання до Енергетичного співтовариства 24 вересня 2010 року і стала повноправним членом цієї організації з 1 лютого 2011 року.

Учасниками Енергетичного співтовариства є Європейське Співтовариство і Албанія, Болгарія, Боснія і Герцеговина, Македонія, Румунія, Сербія, Хорватія, Чорногорія і сторони, що приєдналися.

Завдання Енергетичного співтовариства – організація зв'язків між сторонами і створення правової та економічної бази щодо енергопродуктів і матеріалів, для транспортування яких використовуються мережі, створення стабільної регуляторної та ринкової структури, здатної залучати інвестиції в газові мережі, що генерують потужності, мережі передачі та розподілу так, щоб всі сторони мали доступ до стабільного і постійного енергопостачання.powered by lun.ua