Представник омбудсмена: право Тимошенко не порушується

Понеділок, 4 березня 2013, 11:58

Право на захист екс-прем'єра Юлії Тимошенко порушено не було.

Про це повідомив представник уповноваженого з прав людини - керівник Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Юрій Бєлоусов, якого цитує прес-служба омбудсмена.

За словами Бєлоусова, який особисто 3 березня відвідав Тимошенко у лікарні "Укрзалізниці", у палаті, де перебуває ув’язнена, знято пост спостереження, а охорону медичного блоку здійснюють виключно жінки.

Представник омбудсмена особисто зустрівся з Тимошенко, головним лікарем лікарні та керівництвом Державної пенітенціарної служби.

Під час особистої зустрічі Тимошенко підтвердила факт свого звернення до уповноваженого з прав людини та передала своє письмове звернення, у якому, в тому числі, зробила наголос на своєму поганому самопочутті.

У свою чергу керівництво ДпТСУ та головний лікар повідомили, що за результатами спільного комплексного медичного обстеження Тимошенко (за участю представників МОЗ та лікарів німецької клініки "Шаріте"), яке відбулось 28 лютого, медична комісія прийшла до висновку про недоцільність транспортування Тимошенко до Києва, оскільки це може призвести до погіршення стану її здоров’я.

Відповідаючи на питання, чи має місце порушення права ув’язненої на захист, Бєлоусов, зокрема, зазначив: "Юлії Володимирівні було запропоновано взяти участь у судовому засіданні у форматі відеоконференції... Відтак, з огляду на ці обставини, я не вбачаю в цьому порушення права Юлії Володимирівни на захист".

Українська правда

powered by lun.ua