Янукович із Путіним майже домовилися про спільне управління ГТС?

15 переглядів
44
Субота, 9 березня 2013, 13:14

Найближчим часом Київ і Москва можуть домовитися про створення двостороннього спільного підприємства, якому буде здана в оренду ГТС, а Україна у відповідь одержить зниження ціни на газ до 260 доларів за тисячу кубометрів.

Як повідомляє УНІАН, агентство має у своєму розпорядженні інформацію про те, що президенти Віктор Янукович і Володимир Путін фактично домовилися про створення двостороннього СП з управління українською ГТС.

Причому, з боку РФ у СП братиме участь саме "Газпром", а не якась його дочірня компанія. Росія категорично проти тристороннього варіанту за участі ЄС, оскільки їй не підходять умови третього енергопакета.

Рішення про створення двостороннього СП, або, принаймні, інформація про остаточну домовленість про його створення, може з'явитися у найближчий час, повідомляє агентство.

При цьому, за даними УНІАН, для вирішення питання за основу буде узята схема, яку президенти могли б остаточно узгодити ще 18 грудня 2012 року в ході зустрічі, яка так і не відбулася.

Суть її полягає у тому, що у відповідь на згоду створити двостороннє СП, якому ГТС передається в оренду, Україна одержує істотне зниження ціни на газ.

"Варіантом, який Росія хотіла запропонувати у грудні, передбачалося, що зниження ціни могло відбутися вже з 1 січня 2013 року. У відповідь Україна повинна була дати гарантії, що до 1 червня забезпечить юридичну можливість здачі ГТС в оренду. Такий варіант до 18 грудня минулого року був узгоджений обома сторонами. Проте, за інформацією джерела, досягненню остаточної домовленості завадила нова умова РФ, згідно з якою Україна буде зобов'язана гарантувати відшкодування різниці в ціні, якщо не забезпечить юридичну підставу для здачі в оренду ГТС", - йдеться у повідомленні.

На сьогодні, зазначає УНІАН, всі спірні моменти у переговорах щодо ГТС зняті. Розмір нової ціни газу при вирішенні питання про оренду на сьогодні залишається тим самим – 260 доларів.

"Є підстави очікувати, що найближчими днями, можливо, навіть наступного тижня ситуація визначиться остаточно", - наголошується у повідомленні.

Також, за інформацією УНІАН, Київ і Москва на сьогодні остаточно і чітко розділили "газові" питання і питання економічного співробітництва в інших сферах, зокрема тему відносин "Україна-Митний союз".

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 79.208.99.---Odissej..
Nordman: И что это Украине даст? При 260 прийдется выбирать не менее 42 млрд. кубов. Платить те же 10-12 млрд. баксов в год, притом угробив все начинания в диверсификации. Багатство - не в дешевом газе. А в энергоефективности.
---Больше газа - больше возможности воровать, перепродавать, создавать теневые схемы.
IP: 95.133.0.---RichCountry..
А как это повлияет на проекты по диверсификации?
IP: 213.200.52.---AlexSannfinesi..
ПРАВИЛО БЕЗ ИСКЛЮЧЕНИЙ: любой договор с россией всегда имеет вид ж.опы
IP: 93.74.128.---boska-v..
Механік: Двостороннє спільне підприємство , якому буде здана в оренду ГТС ? Питань багато. Ми вже бачили як в Харкові 2010р. Янукович здав в оренду....те , що належить майбутнім поколінням. Найголовніше - в чиєму кабінеті буде стояти кран ? Той самий , за допомогою якого газ буде пропускатись, або не пропускатись до певних підприємств , міст , областей , держав . Я так розумію , що тепер не в Києві будуть вирішувати чи приміром впускати в ГТС ЧУЖИЙ ( не газпромівський) газ , чи скраплений з терміналу , чи сланцевий , чи азербайджанський , чи з українського шельфу. Якщо вентиль буде не в Кремлі , то навіщо це Путіну !? Досьогодні Путін не був помічений в кретинізмі , на відміну від ....
Копия туркменского контракта ГАЗПРОМА!
IP: 178.54.18.---Механік..
Двостороннє спільне підприємство , якому буде здана в оренду ГТС ? Питань багато. Ми вже бачили як в Харкові 2010р. Янукович здав в оренду....те , що належить майбутнім поколінням. Найголовніше - в чиєму кабінеті буде стояти кран ? Той самий , за допомогою якого газ буде пропускатись, або не пропускатись до певних підприємств , міст , областей , держав . Я так розумію , що тепер не в Києві будуть вирішувати чи приміром впускати в ГТС ЧУЖИЙ ( не газпромівський) газ , чи скраплений з терміналу , чи сланцевий , чи азербайджанський , чи з українського шельфу. Якщо вентиль буде не в Кремлі , то навіщо це Путіну !? Досьогодні Путін не був помічений в кретинізмі , на відміну від ....
Усі коментарі