РАДА ПРОВАЛИЛА ВИБОРИ В КИЄВІ

17 переглядів
Вівторок, 2 квітня 2013, 16:27

Верховна Рада не призначила вибори у Києві.

За це рішення проголосували 209 депутатів

Не голосували Партія регіонів, крім 3 депутатів - Віктора Бондаря, Павла Балоги та Івана Куровського. Від КПУ проголосували 21 депутат.

Батьківщина дала 91 голос, Удар - 41, Свобода - 36, позафракційні - 17.

З Батьківщини не проголосував Олекснадр Турчинов. Як пізніше повдіомив Володимир Ар'єв, Турчинов хворіє.

Після цього 2 фракції Батьківщина та Свобода попросили оголосити перерву на 30 хвилин.

Перед голосуванням лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк пропонував провести сигнальне голосування, однак Рибак відмовився це робити.

Перед цим представник Партії регіонів Володимир Олійник заявив, що Партія регіонів підтримує ідею проведення виборів, але лише після рішення КС за їхнім поданням.

Крім того, він заявив, що без змін до закону про столицю, ми оберемо "віртуального міського голову з обмеженими повноваженнями".

Водночас від профільного комітету виступала заступник голови, комуністка Михайленко, яка зазначила, що жодних поправок до проекту постанови за час з прийняття її  в першому читанні не надходило. Вона також зазначила, що на 3 квітня пропонувалося провести засідання комітету з цього приводу.

Пізніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк прокоментував, чому 8 людей з його фракції не проголосувало.

"Всі, хто були присутні в залі, проголосували. Дві картки, які не спрацювали, заяви подані. По інших депутатах, наприклад, Олександр Турчинов, він з бронхітом, з температурою лежить у лікарні", - сказав він.

"Не можна від опозиції вимагати, щоб ми позитивно голосували тільки завдяки голосам опозиції. Ну не маємо ми 226 голосів", - сказав у свою чергу лідер "Свободи" Олег Тягнибок.

Він додав, що опозиція на виборах отримала більше голосів, ніж Партія регіонів з комуністами, але більшості так і не має

Як відомо, опозиція пропонує призначити вибори мера та вибори до Київради на 2 червня. Вівторок 2 квітня – є крайнім терміном для прийняття відповідної постанови.

В першому читанні ця постанова була прийнята з другої спроби 21 березня.

У свою чергу Партія регіонів направила до КС подання щодо конституційності проведення виборів до Київради та місцевого голови в один день і заявила, що до цього рішення голосувати не збирається.

КС прийняв до розгляду подання лише 29 березня.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua