84% українців проти вільного продажу зброї

Четвер, 4 квітня 2013, 11:25

83,9% українців виступають проти надання громадянам права на придбання, зберігання і легальне носіння зброї в цілях особистої безпеки.

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Research&Branding Group, передають "Українські новини".

В учасників дослідження запитали, чи потрібно в даний час українцям надати право на придбання, зберігання і легальне носіння зброї в цілях особистої безпеки.

При цьому 7,8% опитаних вважають, що українцям потрібно надати таке право, а 8,3% не змогли відповісти.

77,9% опитаних очікують, що в разі легалізації володіння зброєю та її вільного продажу в країні відбудеться сплеск насильства.

У респондентів запитали, наскільки вони згодні або не згодні з твердженням, що легалізація володіння зброєю та її вільний продаж спровокує сплеск масового насильства?

При цьому 14,1% опитаних відповіли, що вони і згодні і не згодні з цим твердженням, а 8% - в цілому не згодні.

74,5% респондентів на питання, чи згодні вони з твердженням, що легалізація володіння зброєю та її вільний продаж буде сприяти падінню вуличної злочинності і підвищить рівень громадського порядку і безпеки, відповіли, що в цілому не згодні, 15% - і згодні і немає, а 10,5% - в цілому згодні.

Крім цього, респондентів запитали, чи доводилося їм коли-небудь користуватися вогнепальною зброєю.

На це 45,7% опитаних відповіли, що не доводилося і вони не збираються цього робити, 32,8% - не доводилося, 15,6% - доводилося, 4,2% - не доводилося, але хотілося б спробувати, а 1,7% не змогли відповісти.

У той же час на питання про задоволеність рівнем особистої безпеки 49,7% опитувані відповіли, що в цілому задоволені, 40,2% - в цілому не задоволені, а 10,1% не змогли відповісти.

У рамках дослідження було опитано 2079 респондентів по всій Україні, теоретична похибка вибірки не перевищує 2%.

Як відомо, прем'єр Микола Азаров виступає проти вільного продажу травматичної зброї.powered by lun.ua