Опозиція просить ЄС про санкції й готова підтримати законопроекти уряду

Субота, 6 квітня 2013, 10:51

Лідери опозиції закликають ЄС вжити персональні санкції проти високопосадовців, відповідальних за проведення політичних репресій в Україні.

Про це йдеться у спільній заяві голови фракції "Батьківщини" Арсенія Яценюка, лідера "УДАРу" Віталія Кличка та лідера "Свободи" Олега Тягнибока, оприлюдненій на сайті "Батьківщини" в суботу.

"Ми закликаємо Європейський Союз не робити українців заручниками злочинної антинародної політики нинішньої влади, а всіх, від кого це залежить, зробити все можливе для вчасного та повного виконання критеріїв, досягнення яких необхідно для підписання Угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом. Зокрема, тих, що стосуються звільнення політичних в’язнів Юлії Тимошенко, Юрія Луценка та інших", - йдеться в заяві.

"Ми переконані у необхідності застосування персональних санкцій проти тих високопосадовців, які є відповідальними за проведення політичних репресій в Україні та систематичне порушення прав людини", - наголошують лідери опозиції.

Вони також заявляють про невизнання "законів", ухвалених під час спроби узурпації влади".

"Частина з них не лише була "ухвалена" з порушенням визначеної законом процедури, але й має відверто корупційний та лобістський характер. А імітація розгляду законів на виконання зобов’язань України перед Євросоюзом є фактично профанацією ідеї євроінтеграції", - заявляють в опозиції.

Фракції "Батьківщина", "УДАР" та "Свобода" заявляють, що підтримували і будуть підтримувати всі належно підготовлені і розглянуті згідно з парламентською процедурою євроінтеграційні закони, у тому числі подані урядом.

"Разом з тим, ми підкреслюємо, що опозиційні фракції мають власний пакет законопроектів на випадок, коли влада не підготує проекти законів, спрямовані на зближення України з ЄС", - йдеться в заяві.powered by lun.ua