Євросуд визнав Тимошенко політв’язнем - адвокат

9 переглядів
Вівторок, 7 травня 2013, 16:13

Заяви про відсутність у рішенні Європейського суду з прав людини визнання політичних мотивів арешту екс-прем'єра Юлії Тимошенко є перекрученням або спекуляціями.

Про це заявила представник Тимошенко у першій скарзі до ЄСПЛ Валентина Теличенко, коментуючи інтерв’ю співробітника суду Родеріка Лідделла деяким українським ЗМІ.

За її словами, "навколо роз’яснень Ліддела були влаштовані спекуляції, які ймовірно спотворили зміст коментаря".

Теличенко підкреслила, що встановлення Європейським судом політичних мотивів арешту Юлії Тимошенко не підлягає сумніву.

"У разі встановлення порушення статті 18 Європейської Конвенції ЄСПЛ обов’язково встановлює, які саме незаконні мотиви мали місце. У Рішенні щодо Тимошенко суд установив, що суддя Кірєєв неповагу до суду вказав як причину арешту в той час, як справжню причину приховав", - заявила Теличенко, цитує її прес-служба "батьківщини".

"Суд чітко пов’язав справи Тимошенко та Луценка як такі, в яких порушення статті 18 було з тих самих мотивів – політичних", - додала вона.

Представник наголосила, що сам текст рішення ЄСПЛ щодо Тимошенко містить чітке формулювання про наявність політичних мотивів.

"…Як і в справі Луценка, суд вбачає ряд специфічних особливостей обставин арешту заявниці, які дозволяють встановити наявність політичних мотивів арешту окремо від оцінки загального контексту ймовірно політично мотивованого кримінального переслідування заявниці як лідера опозиції шляхом ініціювання низки кримінальних проваджень  після зміни влади та перед парламентськими виборами", - йдеться у п.298 рішення ЄСПЛ.

Як відомо, офіційний представник Європейського суду з прав людини, директор Загальних служб ЄСПЛ Родерік Лідделл заявив, що у рішенні Євросуду з прав людини не було встановлено факту політично мотивованого арешту Тимошенко.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua