Рада таки протягла векселі

Четвер, 4 липня 2013, 12:42

Верховна Рада ухвалила законопроект щодо реструктуризації бюджетної заборгованості з застосуванням фінансових векселів.

За проголосувало 246 депутатів. Зокрема 198 депутатів Партії регіонів, 1 – від "Батьківщини", 29 комуністів і 18 позафракційних.

Зокрема, голосував Василь Кравчук, який у середу заявив, що голосуватиме окремо від фракції, але не виходитиме з "Батькізщини"

Водночас після голосування депутати від УДАР вказали Рибаку на факт неперсонального голосування регіонаілів. Спікер накричав на представників фракції, що треба голосувати особисто і поставив закон на переголосування.

В результаті за нього вже не голосував Кравчук і 2 регіонали.

Законопроектом пропонується доповнити Закон про держбюджет статтею 22, згідно з якою надати право Кабінету Міністрів реструктурувати фактичну бюджетну заборгованість за визначеними ним видатками державного бюджету, що виникла станом на 1 січня 2013 року, шляхом видачі фінансових казначейських векселів у встановлених ним обсягах та порядку.

Кредиторська заборгованість за видатками загального фонду державного бюджету станом на 1 січня 2012 становила 2189,1 млн. грн., а станом на 1 січня 2013- 4354,8 млн. гривень.

Векселі пропонують видавати строком обігу до 5 років, з дохідністю, що не перевищує 5 %. Право видачі таких векселів надати органам, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів.

У середу депутати казали, що регіонали спеціально провокували опозицію, щоб піти з Ради голосувати векселі.

Регіонали і самі сумнівались в ухваленні закону, бо нагорі не визначилися, "в чиї банки піде дисконт".

За словами співрозмовників "Української правди", у регіоналів навіть виробилася технологія зриву питання. Вони постійно по двоє, по троє знаходять якусь легальну підставу для відсутності — то хвороба, то відрядження - і не приходять на голосування.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua