В Раді зареєстровано новий законопроект про мирні зібрання

10 переглядів
Четвер, 4 липня 2013, 13:37

У четвер у Верховній Раді був зареєстрований законопроект про свободу мирних зібрань.

Відповідний документ міститься на сайті парламенту під номером 2508а.

Під законопроектом поставили підписи 8 представників фракцій влади та опозиції –Андрій Шевченко, Юрій Мірошниченко, Григорій Немиря, Сергій Тігіпко, Iштван Гайдош, Мустафа Джемілєв, Iрина Луценко, Василь Самойленко.

За словами авторів, законопроект узгоджений як з представниками влади (Адміністрація Президента, Мін’юст, МВС), так і з представниками громадянського суспільства.

Автори наполягають, що документ містить ряд позицій, які включені за наполяганням громадських активістів, – він гарантує право на контрзібрання, передбачає заборону на проведення зборів виключно через суд і в обмеженій кількості випадків і т.д.

"В Україні дедалі частіше порушується право на мирний протест. Уже в цьому році маємо сотні судових заборон на вуличні акції, місцева влада на свій розсуд обмежує мирних зібрання – ігнорувати це не маємо права", - сказав один з авторів Шевченко.

До розробки залучалися експерти Міжнародного фонду "Відродження", Харківської правозахисної групи, УНЦПД, Центру політико-правових реформ.

"Закон встановлює чіткий і вичерпний перелік підстав для обмеження мирних зібрань, що має покласти край необгрунтованим судовим заборонам", - переконані автори.

За їх словами, закон передбачає, що неповідомлення чи несвоєчасне повідомлення про мирні збори не є підставою для їх заборони.

Проект також передбачає можливість спонтанних зібрань відповідно до європейських стандартів.

Як відомо, 11 травня Європейський суд з прав людини у своєму рішенні у справі "Вєренцов проти України" зобов’язав Україну законодавчо закріпити право на мирні збори.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua