Ситуація зі свободою слова погіршується – ІМІ

Четвер, 4 липня 2013, 16:33

Рівень порушень свободи слова за перше півріччя 2013 року є найвищим за останні десять років.

Про це свідчать дані моніторингу Інституту масової інформації.

"Дуже показово, що українські журналісти не можуть задати питань Віктору Януковичу, що доступ до міністрів в Кабміні лишається проблемою, а щоб потрапити на засідання бюджетного комітету ВР, потрібно прориватись через охорону…", - йдеться у повідомленні.

Згідно з дослідженнями інституту, в першому півріччі 2013 року було зафіксовано 35 випадків застосування фізичної сили проти журналістів, серед яких напади, побиття і залякування. Для порівняння, в першому півріччі 2012 року було зафіксовано 12 подібних випадків.

 

Медіаорганізація підкреслює, що 2012 рік був найгіршим для свободи слова в Україні за останні десять років.

"Якщо тенденція буде тривати, – резюмує Інститут масової інформації, – а поки що передумов для її припинення немає, то рівень порушень станом на кінець року може перевищити рекордний 2012 рік".

 

Крім цього, за даними організації, у порівнянні з 2012 роком, майже втричі зросла кількість фактів перешкоджання журналістській діяльності і випадків цензури: 37 – в першому півріччі 2012 року, 103 – в першому півріччі 2013-го.

Юридичний тиск на ЗМІ і журналістів, зауважує ІМІ, зріс у п’ять разів: 26 випадків за перше півріччя 2013 року – проти 5 за перше півріччя 2012-го.

Непрямий, тобто економічний і політичний тиск на журналістів, котрий фіксується в основному на регіональному рівні – звільнення, перехоплення місцевою владою керівництва в ЗМІ, зріс майже вдвічі: 22 випадки в першому півріччі 2013 року, 14 – в першому півріччі 2012-го.

"Внаслідок такого тиску, журналісти будуть чимдалі менше писати на суспільно-важливі теми. І тому, що ці матеріали ніде буде розмістити, внаслідок перетворення інформаційних програм на розважально-кримінальні та концентрації ЗМІ в одних провладних руках, і тому, що вони просто не зможуть отримати інформацію, і з міркувань особистої безпеки", - резюмує інститут.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua