Депутат каже, що без щеплень залишилися половина українців

Понеділок, 8 липня 2013, 15:05

Народний депутат Павло Петренко вимагає у влади перевірити стан розподілу імунобіологічних препаратів, закуплених за державні кошти.

Про це ідеться у заяві депутата на сайті партії "Батьківщина".

Як наголошується в запиті депутата до прем'єр-міністра, генпрокурора та міністра МВС, однією з причин такої ситуації є непрозорий та нерівномірний розподіл закуплених імунобіологічних препаратів.

Зокрема, у зв’язку з неналежним контролем з боку МОЗу за процесом розподілу даних препаратів, в окремих областях утворювались їх надлишки, а в інших – недостачі. Це призвело до того, що рівень охопленням щепленнями в середньому по країні становить 55-70%.

Наприклад, у 2012 році Чернігівська область була забезпечена імунобіологічними препаратами наступним чином: АаКДП – 93,3%, АКДП – 100%, "Пентаксим" – 115%, АДП – 74%, АДП-М – 121,7%, ОПВ – 153%, КПК – 120%, БЦЖ- 100%.

Водночас забезпеченість Запорізької області торік становила: БЦЖ- 52,5%, АДП-М – 55,6%, АДП – 61%, вакцина для профілактики гепатиту В – 72,7%, АД-М анатоксин – 60%, вакцина для профілактики дифтерії, правця та кашлюка цільноклітинним кашлюковим компонентом – 120,9%.

За словами Петренка, у кожній області можна навести приклади непрозорого та нерівномірного розподілу закуплених імунобіологічних препаратів: "При цьому основною з причин, що зумовлює подібну ситуацію, є неналежний відомчий контроль за підпорядкованими установами з боку керівництва МОЗ".

Українська правдаpowered by lun.ua