"Тітушки" вперто не визнають вини. Журналісти просять компенсацію

Вівторок, 6 серпня 2013, 15:30

Адвокати побитих на акції 18 травня журналістів Владислава Соделя і Ольги Сніцарчук просять стягти з обвинувачених 104 тисячі гривень моральної шкоди.

Про це з зали суду передає кореспондент "Української правди".

Окрім того адвокати просять компенсувати 1 тисячу 613 та 707 гривень матеріальної шкоди.

Згідно з висновком прокуратури, обвинувачений Михайло Пшук зокрема плював в обличчя журналістам і поливав водою, а Сергій Приходько вибив телефон у Сніцарчук, а Андрій Ярошенко - фотокамеру з рук Соделя.

Потім всі 4 притисли журналістів до стіни МВС та завдали фізичних ушкоджень

Після оголошення висновку прокуратури та цивільного позову камери видалили з засідання.

Засідання перенесли на 9 серпня у зв'язку з клопотання прокурора, якому необхідний час, щоб внести зміни в обвинувальний висновок.

Після оголошення попереднього висновку прокурора, жодний з обвинувальний не визнав своєї вини, так само як і не визнав цивільного позову адвокатів журналістів.

Як пояснив прокурор Віталій Панов, він узяв перерву для того, щоб внести технічні зміни, оскільки до суду було подано два обвинувальні висновки, в одному з яких Тітушко обвинувачувався в протиправних діях з невстановленими особами. В другому вже були встановлені прізвища осіб.

Панов уточнив, що невизнання вини підсудними не вплине на статті, які інкримінуються.

Крім того він уточнив, що з усіх підсудних вину визнав лише Пшук, на утриманні якого є одинадцятирічна донька, і який уже відбув п'ятирічний термін в колонії.

Підчас самого засідання журналісти не зовсім зрозуміли чи визнав вину Пшук, оскільки він спочатку сказав, що визнає, а потім зажадав побачити очі свого адвоката і сказав, що не визнає.

Решта підсудних, включаючи Тітушка, вину не визнала, а суму, вказану в цивільному позові, назвали завищеною. Від коментарів пресі всі обвинувачені відмовились.

Як відомо, за підозрою у нападі на журналістів  18 травня в центрі Києва був затриманий Вадим Титушко. Він був у складі групи з близько 50 осіб, які влаштували бійку зі свободівцями на Великій Житомирський.

Співробітники міліції "проявили нерішучість" під час інциденту з побиттям журналістів Ольги Сніцарчук та Влада Соделя.

Шевченківський райсуд Києва випустив Титушка під заставу 22940 гривень. Міліція ж покарала дисциплінарним стягненням 15 міліціонерів за бездіяльність.

Українська правдаpowered by lun.ua