Екс-міністри та їх заступники отримували липовий статус учасника бойових дій - ЗМІ

Неділя, 1 вересня 2013, 17:29

У період з 2000 по 2012 роки статус учасника бойових дій за "операції в Косово" отримали 385 військовослужбовців МВС, які ніколи не перебували там у якості національного контингенту або персоналу.

Серед них, як стало відомо ZN.UA, - міністри МВС Юрій Кравченко, Юрій Смирнов та Микола Білоконь, заступники міністра Микола Любар, Олександр Міленін, Геннадій Москаль та Олександр Новіков, начальник головного штабу МВС Віктор Зубчук, керівник міністерського апарату Олександр Харламов, голова господарського управління міністерства Володимир Подзигун.

А також керівник Центру культури і мистецтв МВС, ректор Національного університету внутрішніх справ, начальник Центру громадських зв'язків апарату міністра, заввідділом тижневика "Іменем Закону" та багато інших.

"Схема отримання статусу була гранично проста. Двічі на рік керівництво ООН обов'язково проводить так звані медальні паради. Це урочистий захід, на якому члени місії нагороджуються медаллю ООН "На службі миру". На цих заходах повинні бути присутніми керівники підрозділів місії та представники керівників відомств, що відправили свої підрозділи. Таким чином, в МВС формувалася делегація, яка прямувала з одноденним візитом у Косово для підняття бойового духу і нагородження своїх підлеглих", - пише видання.

До складу делегації, що затверджується першими особами міністерства, потрапляли генерали, полковники, молодший офіцерський склад і навіть журналісти. Прибувши на один день у Косово, вони брали участь у нагородженні і поверталися до Києва.

А потім ставили свій підпис під типовим рапортом з проханням розглянути питання про визнання його учасником бойових дій "у зв'язку з тим, що такого-то числа я перебував у службовому відрядженні у складі Спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово".

При цьому до рапорту додавалася типова довідка про те, що офіцер такий-то "залучався до проведення спеціальних операцій з перекриття контрабандних шляхів провозу вогнепальної зброї та наркотиків на територію Косово і їх вилучення, а також до операцій з конвоювання вибухонебезпечних предметів".

Командир підрозділу І.Касьян, даючи свідчення в прокуратурі, визнав, що ці довідки підписувалися "оскільки було пряма вказівка ​​з міністерства", а готувалися вони "для того, щоб надалі представники МВС на їх підставі отримали статус учасника бойових дій".

І, незважаючи на те, що всі офіцери та цивільні особи, які відвідували заходи в Косово, юридично не могли залучатися до миротворчих операцій, Центральна комісія МВС України з розгляду питань, пов'язаних з визначенням статусу учасника бойових дій, одноголосно голосувала про визнання VIPів української міліції учасниками бойових дій.

Як відомо, власникам цього статусу, за українським законодавством, надається цілий ряд пільг - від безкоштовних путівок до санаторіїв до 75-відсоткової знижки на оплату комунальних послуг.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
16:40
Вбивство поліцейського на Вінничині: суд арештував підозрюваного-батька
16:37
відеоОСУВ "Хортиця": Близько 25 тисяч російських десантників намагаються штурмувати Часів Яр
16:29
Промвиробництво в Польщі падає через зниження видобутку вугілля, що відзначиться на зростанні ВВП
16:21
тенісРейтинг WTA: Костюк оновила особистий рекорд, але Світоліна залишилась першою ракеткою України
16:20
МАГАТЕ перевірило уранові об'єкти на Кіровоградщині
16:18
Міноборони РФ заявило про захоплення Новомихайлівки. Але Сили оборони утримують частину села – УП
16:15
Норвегія виділяє $6,4 мільйона громадським організаціям в Україні
16:08
відеоЗеленський вручив ордени Героям України та родинам загиблих
16:00
Темпи російської нафтопереробки наближають до 11-місячного мінімуму: в чому причина
15:41
У Британії двох осіб офіційно звинуватили у шпигунстві на користь Китаю
Усі новини...