Радник Путіна: Україна перестане бути навіть "повноцінним партнером"

Вівторок, 3 вересня 2013, 08:56

Підписання угода про асоціацію з Євросоюзом перекреслить можливість вступу України до Митного союзу і Київ перестане бути для Росії "повноцінним партнером".

Про це заявив радник президента РФ із питань розвитку інтеграції в рамках Митного союзу і Єдиного економічного простору Росії, Білорусії й Казахстану Сергій Глазьєв в інтерв'ю газеті "Комерсант-Україна".

Він уточнив, що в Євразійській економічній комісії (ЄЕК) "немає статусу спостерігача", а Україна може отримати статус спостерігача у Євразійському економічному союзі (ЄЕС), який передбачається створити у 2015 році.

"Зараз передбачається такий підхід: статус спостерігача надається партнерам, які збираються приєднатися до ЄЕС. Але якщо Київ підпише угоду про асоціацію з Євросоюзом, це перекреслить саму можливість його вступу до МС, Єдиного економічного простору чи ЄЕС", - заявив Глазьєв.

"У такому випадку підстави для надання Україні статусу спостерігача зникають. Адже згідно з текстом УА (угоди про асоціацію з ЄС), усі ті функції, які ми передали органам Митного союзу, Україна передає під юрисдикцію ЄС, і рішення по них будуть ухвалюватися радою асоціації та підвідомчими їй органами", - наголосив він. 

На зауваження, що в раді асоціації ЄС в України, як очікується, буде половина голосів, що навряд чи призведе до "юрисдикції" Євросоюзу тут, радник президента РФ відповів: "Але вона не дозволить Україні відступити від тих зобов'язань, які вона бере на себе під час підписання УА".

"В угоді написано, що Україна приймає технічні регламенти ЄС, скасовує мита при торгівлі з ЄС, приймає його норми санітарного й фітосанітарного контролю. Тобто все те, що Росія, Білорусія і Казахстан передали в Митний союз, Україна буде реалізовувати під контролем Брюсселя на підставі європейських директив", - сказав Глазьєв.

"Крім того, у десятку статей УА Україна зобов'язується не вносити у своє законодавство зміни, які суперечили б даній угоді, тобто вона повинна буде узгоджувати з Брюсселем свої закони", - упевнений він.

"Якщо підсумувати все це, то Україна з підписанням УА втрачає самостійність і перестає бути для нас не просто стратегічним, але навіть повноцінним партнером", - заявив радник Володимира Путіна. 

Глазьєв додав, що Україна, вибравши асоціацію з Євросоюзом, відмовляється від виконання ст. 13 договору про дружбу, співпрацю й партнерство з Росією від 1997 року, який передбачає утримуватися від дій, що можуть завдати шкоди одне одному.

"Це не означає, що ми будемо переглядати Великий договір, але ми змушені фіксувати той факт, що Україна в односторонньому порядку, без жодних консультацій із Росією ухвалює рішення, що виключає виконання зазначеної статті Великого договору", - уточнив він. 

Глазьєв ухилився від відповіді, чи перестане Росія дотримуватися частини норм Великого договору: "Поки підписання угоди про асоціацію не відбулося, ми про це не думаємо". powered by lun.ua