"Беркут" побив і відтіснив людей на Банковій

Неділя, 1 грудня 2013, 15:45

На людей на Банковій у Києві напав "Беркут".

Як повідомляє фотограф "Української правди", їх декілька тисяч.

"Б'ють усіх без розбору – активістів, журналістів… Люди у формі "Беркута", - сказав він.

"Ми сховалися в будинку (поруч). Декількох людей били, я вивернуся й утік – тільки посвідчення (журналістське) висмикнули. Якби не вивернувся, теж би побили", - повідомив кореспондент.

Згодом він додав, що провокатори втекли, а били в основному молодь, яку під’юджували до дій провокатори. 

Водночас, Дмитро Гнап на hromadske.tv повідомив, що "Беркут" фактично відтіснив людей із Банкової.

Під час сутички, як повідомили в ефірі Громадського ТБ, одному з мітингувальників розбили голову. 

Під час розгону мітингу на Банковій 1 грудня чоловікові розбили голову. Фото Мустафи Найєма
Під час розгону мітингу на Банковій 1 грудня чоловікові розбили голову. Фото Мустафи Найєма

"Це кадр із "польового" медпункту на Банковій, куди я потрапив після удару по голові – наковтався газу, не зорієнтувався. Величезне людське спасибі хлопцям із медпункту! Били всіх. Цього хлопця били на землі. У нього травма черепа. Щойно з такою ж травмою повезли оператора Euronews - у крові, голова розбита, вирвано ніготь", - написав Найєм у Facebook.

Спецпризначенці відігнали мітингувальників на ріг із вулицею Інститутською після численних провокацій, коли "штурмовики" розхитували огорожі, за якими стояв "Беркут", били по огорожах кийками, кидали світло-шумові гранати та розпилювали газ, кидали камінням по "Беркуту". Після розгону "Беркутівці" повернулися на своє місце. 

Однак агресивно налаштовані мітингувальники викручували з бруківки каміння та пізніше пішли у новий наступ на "Беркут", скандуючи "Зека геть!". Цю спробу атаки "Беркут" також відігнав від АП.

hromadske.tv передає, що станом на 16:55 люди зробили живий ланцюг, щоб убезпечити нові сутички. А правоохоронці, як видно з он-лайн трансляції, скупчилися й перекрили Банкову, виставивши перед собою огорожі.

Повідомляється, що ще одній людині стало зле.

Раніше повідомлялося, що на Банковій однії людині покалічило ноги, а ще хтось нібито постраждав від ножа.

"Швидка забрала людину, дуже покалічені ноги", - передавало "Радіо Свобода" в он-лайн трансляції і уточнювало, що чоловікові "розірвало ногу".

На Банковій постраждали люди
На Банковій постраждали люди

Періодично застосовувалися шумові гранати та сльозогінний газ – як зі сторони міліції, так і з натовпу, передавав кореспондент "Радіо Свобода".

Деякі люди постраждали від газу, деякі від шумових гранат. Дві "швидкі" надавали допомогу на Банковій до того, як "Беркут" почав відтісняти мітингувальників.

Як відомо, під час штурму на Банковій постраждали українські й іноземні журналістиФоторепортаж про те, як відбувалися сутички між мітингувальниками та "Беркутом", можна побачити тут.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування