Партнерський збір УП. Задонать на дрони та РЕБи

Опозиція кличе послів на судилище над активістами

Середа, 4 грудня 2013, 09:45

Опозиція просить представників міжнародних дипвідомств взяти під контроль "судилище" над арештованими на Банковій активістами.

Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк на брифінгу у Верховній Раді.

За його словами, засідання Шевченківського суду і рішення суддів Гайдука, Маліновської і Греньковської, було не судом, а судилищем.

"Вдумайтесь, дев'ятеро людей, частина з яких журналісти, підприємці, батько багатодітної сім'ї, були незаконно затримані "Беркутом", - сказал он.

"Всі рішення, які виніс цей злочинний Шевченківський суд, написані під копірку. Дійшло навіть до того, що в цих текстах всі особи, які були затримані, мали в кишенях однакову суму грошей, по 93 гривні мали, і мали одну форму одягу", - обурився Яценюк.

Він також розповів, що свідком у кожній справі є один і той самий працівник спецпідрозділу "Беркут".

Опозиція внесла клопотання про взяття на поруки і про заставу, але суд не підтримав їх, бо клопотання були написані "не на бланках народних депутатів".

"Ми офіційно звертаємось, в першу чергу до міжнародної спільноти, щоби такі судові рішення стали предметом розгляду міжнародної спільноти. Ми вимагаємо від суддів апеляційного суду розглянути наші скарги, скасувати рішення і звільнити людей", - заявив Яценюк.

Також опозиція звинувачує слідчих, які "прикрили злочини "беркутівців", у співучасті у злочині і вимагає порушити проти них і проти працівників "беркуту" кримінальні справи.

Як відомо, у вівторок Шевченківський райсуд Києва заарештував дев'ятьох активістів, яких жорстоко побив "Беркут" під Адміністрацією президента 1 грудня, на два місяці.

Їх звинувачують в організації масових безладів при "штурмі" АП, хоч захисники заявляли, що затримані просто фіксували чи спостерігали за організованою провокацією.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: