Адвокат: міліція застосовувала тортури до заарештованого 1 грудня

Середа, 4 грудня 2013, 17:48

Співробітники міліції застосовували тортури щодо журналіста дніпропетровського видання "Лица" Валерія Гарагуца, заарештованого за участь у заворушеннях.

Про це він заявив його адвокат Мірошник Олександр на прес-конференції, передають "Українські новини".

Він повідомив, що Гарагуц затриманий за підозрою в організації масових заворушень на вулиці Банковій 1 грудня.

Адвокат упевнений, що Гарагуца звинувачують у цих злочинах для того, щоб приховати злочини співробітників міліції.

"Я закликаю надати цьому міжнародний розголос. Мій підзахисний - журналіст, і затримали його у зв'язку з виконанням ним своїх журналістських обов'язків. Про це (адвокатом) говорилося в суді. Я надавав там докази того, що він є журналістом. Його били і катували, тримали кілька годин на морозі, йому не давали вставати з землі", - заявив він.

За словами Мірошника, вже відкрито кримінальне провадження за фактом побиття його підзахисного.

Адвокат розповів, що його не підпускали до підзахисного кілька годин, поки той був у лікарні.

"Я був першим з адвокатів, хто приїхав в лікарню швидкої допомоги. І коли я почув, що там слідчі проводять слідчі дії, я відразу ж викликав міліцію. Вона довго не їхала. Мене не пускали. Я представився і записав прізвища та посади тих, хто мене не пускав, і звернувся в прокуратуру", - зазначив він.

Також адвокат повідомив, що 3 грудня до судді з приводу клопотання Гарагуца звернулися 3 депутата, Національна спілка журналістів України і фізособа з пропозицією взяти його на поруки, але суддя відмовила.

1 грудня відбулися зіткнення між співробітниками спецпідрозділу "Беркут" і мирними жителями біля адміністрації на вулиці Банковій у Києві. Були затримані 9 осіб.

Суд обрав запобіжний захід для затриманих - 2 місяці утримання під вартою, всім затриманим загрожує 5-8 років в'язниці.powered by lun.ua