Юристи: ДАІ не має права приходити до людей додому і кликати на співбесіди

56 переглядів
Четвер, 2 січня 2014, 21:17

Юристи наголошують, що співробітники ДАІ не мали права приходити додому до людей і запрошувати на співбесіди.

Так адвокат Анна Литвин в ефірі Громадського ТВ заявила: "ДАІ не має права приходити додому. Давайте, присилайте повістки".

"Це робиться, щоб у тих людей, які не знають своїх прав, забрати їхні водійські права", - додала вона.

У свою чергу інший юрист Дмитро Йовдій в коментарі "Українській правді" зазначив, що "жодним законом не передбачено зобов’язання особи з'являтися до органів ДАІ і будь-яким чином спілкуватись: чи телефоном, чи коли вони приходять додому".

"І те, що вони приходять додому, направляють листи з вимогою надати для огляду автомобілі або для дачі пояснень, це, по суті, є незаконним, і громадяни не зобов'язані реагувати на такого роду виклики", - додав Йовдій.

"Існує чітка процедура притягнення до адмінвідповідальніості: в момент вчинення правопорушення зупиняється водій транспортного засобу, і інспектор ДАІ складає протокол про вчинене правопорушення", - зазначив він.

"Якщо водій не зупиняється, як про це йде мова, то інспектор ДАІ вправі скласти протокол і його з наявними доказами вчиненого правопорушення (відеофіксація, залучення свідків того, що відбулося правопорушення), цей протокол відправляти до суду для того, щоб суд приймав рішення про притягнення особи до адмінвідповідальності", - додав Йовдій.

"Ця особа має бути викликана до суду і надавати свої докази її невинуватості, якщо вона вважає себе невинною", - додав він.

"29 числа рухалась абсолютно хаотично велика група транспортних засобів, і якщо інспектор ДАІ когось і намагався зупинити, то важко довести, кого він саме зупиняв. Особа зобов’язана зупинитися тільки в тому випадку, коли інспектор ДАІ піднімає жезл і зупиняє безпосередньо ваш транспортний засіб", - наголосив він.

Він також наголосив, що ДАІ має право просити про огляд автомобіля лише у випадку ДТП.

"Не має інспектор ДАІ повноважень викликати водія для надання автомобіля для огляду. Законом такого не передбачено", - сказав він.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua