Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

В МВС відхрестилися від вогнеметів: використають патрони з газовою гранатою

Субота, 1 лютого 2014, 10:13

Спецзасоби "Джміль" та "Джміль-М", якими планують доповнити перелік спецзасобів, що перебувають на оснащенні органів внутрішніх справ, насправді є патронами з газовою гранатою.

Про це заявили у прес-службі Міністерства внутрішніх справ, кометуючи документи про плани МВС використовувати для охорони громадського порядку вогнемети.

"Ця інформація не відповідає дійсності. Зазначені в проекті нового переліку спецзасоби "Джміль" та "Джміль-М" є патронами з газовою гранатою сльозогінної дії. Зокрема, спецзасіб "Джміль" використовується для масових заходів, "Джміль-М" – для спеціальних операцій", - заявили в МВС.

Раніше стало відомо, що МВС пропонує додати до переліку спецзасобів, які застосовується міліцією при охороні громадського порядку, реактивні вогнемети "Джміль" і "Джміль- М". 

У пояснювальній записці до постанови виконувач обов'язків міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко зазначив, що такі спецзасоби дозволить "належним чином забезпечити виконання завдань з охорони громадського порядку, громадської безпеки та боротьби зі злочинністю".

Реактивний піхотний мобільний вогнемет "Джміль -М" використовується військовими підрозділами радіаційного, хімічного і біологічного захисту (РХБЗ) Сухопутних військ Росії, призначений для знищення живої сили супротивника, здатний вражати на відстані до 1,7 км, прицільна дальність стрільби - до 800 метрів.

Українська правда 

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: