За час протестів в Україні постраждали 136 журналістів - ІМІ

15 переглядів
7
Понеділок, 3 лютого 2014, 16:39

З 21 листопада, від початку масових протестів в Україні, 136 журналістів постраждали під час або в результаті виконання професійних обов’язків.

Про це свідчить дослідження Інституту масової інформації.

ІМІ перевірив інформацію про постраждалих журналістів, фотографів та операторів під час виконання ними професійних обов'язків у зоні сутичок протестувальників, міліції та тітушок у Києві та інших містах.

До уваги брались лише випадки, пов'язані з професійною діяльністю, і такі, де журналісти отримали реальні поранення або пошкодження техніки.

В інституті наголошують, що більшість журналістів - 80 випадків - постраждало за останні 2 тижні (з 19 січня по 2 лютого 2014 року).

 

Найбільше журналістів постраждало від побиття міліцією чи бійцями "Беркуту" - 54 випадки.

27 журналістів отримали поранення від вибуху світло-шумових гранат, на 21 працівника ЗМІ нападали "тітушки".

Було зафіксовано 17 випадків поранень журналістів від куль, які летіли зі сторони міліції на вулиці Грушевського у Києві. Також було 2 випадки, коли беркутівці цілились журналістам у камери, проте ті встигали заховатись і кулі не влучали.

Ще 19 журналістів постраждали внаслідок інших дій, наприклад, від давки між міліцією та протестувальниками, від каменів, які летіли з різних сторін, та від отруєння сльозогінним газом.

31-му журналісту пошкодили або повністю знищили техніку — відеокамери, фотоапарати, планшети, флешки, та інше.

Одинадцятьох журналістів затримувала або заарештовувала міліція.

Список постійно уточнюється і оновлюється.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 37.53.171.---trakt..
І скільки з них постраждали на мітингах та маніфестаціях в підтримку президента, а скільки на маніфестаціях невдоволених політикою президента та Партії Регіонів? Тітушки - це міліціонери в цивільному? І скільки відповідно постраждало маніфестантів, які підтримували президента і скільки тих, хто протестував проти його політики, і від кого?
IP: 91.124.61.---Ikino..
Чтобы ЧФ за буйки не заплывал... Ракетный эсминец «Ремедж» (USS Ramage) и корабль управления Шестого флота США «Маунт Уитни» (Mount Whitney) вошли в Черное море. Корабли форсировали отделяющие Черное море от Средиземного проливы Дарданеллы и Босфор по договоренности с Турцией. На их борту находятся более 600 “морских котиков”. «Маунт Уитни» является флагманским кораблем - с него осуществляется командование Шестым флотом США. Эсминец «Ремедж» оснащен тактическим ударным вооружением, ракетами «Томагавк» с ядерными и простыми боеголовками, зенитными ракетами, а также минно-торпедным оружием. Вектор движения кораблей позволяет предположить, что они направляются к черноморским берегам Украины. Известно, что сил Шестого флота США достаточно для уничтожения такой страны, как Россия.
IP: 144.76.166.---Павел Приходько..
так а что они хотели то надо думать прежде чем под пули лезть
IP: 91.124.55.---vorte91..
Законом України "Про інформацію" ( 2657-12 ) закріплено гарантії діяльності засобів масової інформації та журналістів, оскільки професія зобов'язує журналіста першим опинятися в гущині подій, осягати глибинний зміст явищ, причини і наслідки і витлумачувати їх для загалу. Статтею 17 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" ( 540/97-ВР ) встановлено відповідальність за посягання на життя і здоров'я журналіста, інші дії проти нього та відповідальність журналіста за завдану ним моральну (немайнову) шкоду. Разом з цим відповідальність за скоєння злочину проти журналіста у зв'язку з виконанням ним професійних обов'язків або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких саме дій проти працівника правоохоронного органу. Отже, журналісти такі ж незахищені як усі громадяни України
IP: 91.204.134.---NKVDshnik..
Что - то маловато будет. Пиши 10000 так посерьезней, че власть жалеть!
Усі коментарі