Британський історик: Майдану потрібно викликати резонанс у Франції і Великобританії

Четвер, 6 лютого 2014, 11:03

Британський історик, письменник і журналіст Тімоті Ґартон Еш вважає, що українці мають активно привернути увагу до Майдану Великобританії та Франції.

Про це він сказав в інтерв’ю Громадському.ТВ.

"Мій головний посил: потрібно знайти шляхи до того, щоб  розбудити політичну думку у Франції та Великій Британії. Тому що саме їхні політичні еліти мають долучитися до того, що відбувається в Україні, так як це зробили поляки, німці чи шведи", - вважає Еш.

"Це має будь-що, що викличе необхідний резонанс у Франції, у Великій Британії", - додав він.

Еш також зазначив, що існує стереотип, який нав’язується і який треба зламати, що на Майдані націоналісти і фашисти.

"Інша вкрай важлива річ: нині серйозний стереотип, і він лише посилюється, що нині на Майдані  фашисти, націоналісти. Потрібно зробити все можливе, щоб розбити цей стереотип,  вам потрібно зробити все можливе", - додав він.

Відповідаючи на питання, як США мають комунікувати з Росією в українському питанні, він сказав:

"Насамперед вони повинні наполягати на припиненні насилля зі сторони режиму Януковича та міліції. Але й також застерігати від застосування зброї  з боку протестантів".

"Важливою є готовність пана Путіна, особливо після Олімпійських ігор у Сочі, прислухатися до думки Заходу. Пам’ятайте, що Помаранчева революція стала для нього великою драмою. Це все має доповнювати те, що робить Кетрін Ештон у Києві", - порадив Еш.

Українцям він порадив "далі демонструвати, що українські події відбуваються в рамках Оксамитових революцій, що цей протест мирний".

"Бо коли ми бачимо насилля проти людей – це руйнує наративи, які сприймаються на Заході. Тому потрібно підкреслити і поєднати вашу історію мирних протестів, якою була Помаранчева революції та інші мирні революції і продовжувати в тому ж напрямку", - порадив історик.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!