Держдума вирішила вводити війська в Україну на підставі неправдивої інформації

Субота, 1 березня 2014, 22:56

Постанова Ради Федерації , що дозволяє президенту РФ використовувати війська на території України, приймалася на підставі непідтвердженої інформації про жертви серед громадян Росії в Криму

Про це заявив член Ради з прав людини при президенті Росії, експерт Московської Гельсінської групи Андрій Юров, передає Інтерфакс-Україна.

"Щойно я ознайомився із заявою сьогоднішньою пані Матвієнко, головою Ради Федерації Російської Федерації, яка заявила, що в Криму є жертви серед росіян. Це було однією з підстав сьогоднішнього голосування" , - заявив він.

"Мені вдалося 10 хвилин тому зв'язатися нарешті з Генконсулом Росії В'ячеславом Світличним і з'ясувати ситуацію про те, чи дійсно є жертви саме серед росіян. Він заявив, що ніяких жертв серед росіян не було, а нічна сутичка, про яку пише Верховна Рада Криму, складалася з декількох пострілів у повітря" , - заявив Юров.

"Тобто це було якесь невелике силове протистояння в МВС, але ніяких жертв, ні про які реальні великомасштабні події мови йти не може" , - додав він.

При цьому Юров, який також представляє міжнародну групу правозахисників щодо ситуації в Україні, висловив "особисту думку, що ситуація в Криму є абсолютно стабільною і ніякої причини для введення якихось військ немає" .

"Я вважаю, що сили правопорядку повністю контролюють ситуацію, і ніякої необхідності для зовнішніх військ взагалі немає" , - підкреслив він.

Раніше Матвієнко заявила, що при спробі штурму МВС Криму були потерпілі, в автономії є жертви і серед росіян.

"При спробах захоплення будівлі МВС у Криму були потерпілі, є жертви, йде залякування, йдуть погрози, і люди просто, природно, в цій ситуації висловлюють серйозну тривогу за своє життя, за безпеку свою і своїх сімей. І це змусило уряд Криму звернутися за допомогою до Росії" , - заявила вона після екстреного засідання Ради Федерації .

При цьому на заяву, що в Криму не було вбито жодного росіянина, вона відповіла, що "це не відповідає дійсності". "Є жертви , в тому числі і серед росіян", - сказала Матвієнко.powered by lun.ua