Мінюст дав оцінку рішенням про референдуми у Криму та Донецьку: нелегітимні

Неділя, 2 березня 2014, 10:03

Рішення про призначення прем'єром АР Крим Сергія Аксьонова, рішення Донецької міськради про проведення референдуму та рішення про референдум щодо статусу Криму і про відставку уряду АРК є нелегітимними.

Про це йдеться у заяві міністра юстиції Павла Петренка.

"Всі ці рішення приймалися з грубим порушенням Конституції та законів і тому є нелегітимними", - наголосив Петренко.

Так, призначення Аксьонова прем'єром було здійснено з порушенням ч.4 ст.136 Конституції, ч.1 ст.37 Конституції АРК, п.21 ч.2 ст.9 закону "Про Верховну Раду АР Крим", ст.7 закону "Про Раду міністрів АР Крим.

Разом з тим рішення про проведення референдуму по статусу Криму і відставку уряду автономії взагалі приймалися у захопленому будинку ВР АРК та були повністю сфальсифікованими – за вказівкою спікера ВР АРК голосування відбувалося картками-дублікатами, а не особисто депутатами ВР Криму, які під час голосування були відсутні у залі засідань.

"Таке рішення було прийнято попри те, що стаття 137 Конституції України взагалі не передбачає можливості призначення місцевого референдуму щодо визначення самостійного статусу АР Крим", - підкреслив Петренко.

За словами міністра, усі представники органів місцевого самоврядування, які брали участь у прийнятті подібних незаконних рішень, понесуть за свої дії встановлену законом відповідальність, оскільки законодавство містить чіткий правовий механізм протидії подібним неконституційним діям.

"Міністерство юстиції вживе вичерпних заходів щодо скасування вищевказаних правових актів", - підкреслив міністр.

Українська правда powered by lun.ua