НАТО засуджує РФ за посилення військових дій в Україні

Неділя, 2 березня 2014, 22:51

НАТО засуджує посилення військових дій Росії в Криму та висловлює велику стурбованість щодо рішення Ради Федерації про використання збройних сил РФ на території України.

Про це йдеться в заяві Північноатлантичної ради за підсумками засідання 2 березня щодо ситуації в Україні.

"Військові дії сил Російської Федерації є порушенням міжнародного законодавства і суперечать принципам Ради НАТО - Росія  і "Партнерства заради миру". Росія має поважати свої зобов'язання, взяті в рамках Хартії ООН і відповідно до принципів ОБСЄ. Закликаємо Росію до деескаллаціі напруги", - наголошується в заяві.

"Ми закликаємо обидві сторони негайно шукати мирне вирішення за допомогою діалогу з міжнародною допомогою і шляхом направлення міжнародних спостерігачів, під егідою ООН або ОБСЄ", - заявили в НАТО.

Також Північноатлантична рада закликає Росію поважати свої міжнародні зобов'язання, "в т.ч. взяті в рамках Будапештського меморандуму і в рамках угоди про принципи базування ЧФ РФ у Криму і відвести свої війська на бази, утриматися від будь-якого втручання будь-де в Україні".

Раніше Генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен закликав Росію зупинити військові дії в Україні і знизити напругу.

"Ми зібралися на позачергове засідання Ради через військові дії в Україні і загрози президента Путіна проти цієї суверенної держави", - заявив генсек НАТО.

Українська правда

powered by lun.ua