В інтернет виклали розмову Ештон і глави МЗС Естонії про снайперів у Києві

Середа, 5 березня 2014, 23:46

В інтернет виклали запис розмови людей, голоси яких схожі на голос глави європейської дипломатії Кетрін Ештон і міністра закордонних справ Естонії Паета.

Розмова відбулася 26 лютого.

У розмові співрозмовники згадують про те, що існує інформація, що снайпери могли стріляти в обидва боки.

"Те ж, що Ольга (Богомолець– ред.) сказала, що є докази, що люди, яких убили снайпери, були із двох сторін – і серед силовиків, і серед протестувальників. Що ті самі снайпери вбивали людей із двох сторін", - сказав міністр закордонних справ Естонії.

"Вона також показала кілька фото, і вона говорить, що це той же почерк, той же тип куль", - сказав він.

"І дуже хвилює, що нова коаліція…, що вони не хочуть розслідувати, що конкретно відбулося…Що зараз є сильне розуміння, що за снайперами був не Янукович, але був хтось… хтось із нової коаліції", - сказав він.

"Мені здається, вони насправді хочуть розслідувати", - відповіла Ештон.

"І хвилює, що якщо це (версія) буде жити своїм життям, то вона буде дискредитувати нову коаліцію", - продовжував Пает.

Пізніше на прес-конференції глава МЗС Естонії Пает підтвердив спражність розмови.

"Прикро, що такі розмови доходять до тих, хто не має їх чути. З'явилися й перекручені версії запису, ціль яких - дискредитувати український уряд. Я говорив про те, які версії були про, що відбувається в Україні", - сказав Пает у середу на спеціальній прес-конференції в МЗС Естонії, повідомляє РИА Новости.

"Я не давав оцінок. Я тільки висловив занепокоєння, що якщо розмови почнуть жити своїм життям, це може погіршити ситуацію в Україні", - підкреслив міністр.

Пает зазначив, що використовував для розмови мобільний телефон міністерства й не представляє, як міг відбутися витік інформації.

"Я не знаю, прослуховували мій телефон або телефон Ештон. Про витік я дізнався від журналіста газети Postimees", - повідомив глава МЗС.

"У нас є відповідні установи, які розслідують даний витік. Немає сенсу припускати, як вона могла виникнути. Можна тільки припускати, чому запис був викладений в інтернет через тиждень, коли новий уряд став на посаду", - зазначив Пает.

Водночас доктор Ольга Богомолець також прокоментувала цю розмову: "За весь час протистоянь в Києві я не мала доступу до загиблих правоохоронців, тому не могла коментувати характер їхніх поранень".

"Я лікар, а не судовий медичний експерт для того, щоб давати такого роду оцінки", - зазначила вона.

"18-20 лютого мені довелося спілкуватися з величезною кількістю людей і складно зараз згадати всіх і особливо, про що ми тоді говорили. Але згадану тему точно не обговорювала по телефону, і ніколи не обговорюю політичні теми по телефону", - додала Богомолець.

Українська правдаpowered by lun.ua