Ракетний крейсер "Москва" узяв курс на Україну, готується висадка морської піхоти

Неділя, 9 березня 2014, 19:05

Флагман Чорноморського флоту Росії ракетний крейсер "Москва" взяв курс у бік материкової частини України.

Про це повідомив керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Фейсбук.

"Ми відстежуємо його переміщення", - написав він.

Як стало відомо, перед цим крейсер "Москва" з іншими кораблями ЧФ РФ блокував вихід в море з озера Донузлав, де на причальної стінці розташовані 7 українських кораблів. 

Крім того, з'явилась інформація, що вертолітна пара МІ-8 у 20 км від Херсона висадила 2 розвідувально-десантної групи, по 15 чоловік.

Про це повідомив голова громадської організації "Якість Життя" Олексій Гончаренко у своєму блозі для Української правди.

Як стверджує Гончаренко, їхня мета - підготовка плацдарму до висадки тактичного десанту, у районі Cкадовска. "Мета - Каховська ГРЕС. Встановлюють радіомаяки, щоб орієнтуватися, куди висаджувати десантників вночі", - написав він.

Крім того, активіст зазначив, що готується висадка батальйонних і тактичних груп морської піхоти в Херсонському та Одеському напрямках.

"Одеський напрямок буде контролюватися 17 і 18 мотострілковими бригадами Південного округу РФ. Значна частина особового складу цих бригад - етнічні чеченці і осетини", - пише Гончаренко.

Пізніше Дмитро Тимчук написав, що інформація про висадку російських диверсійних груп в Херсонській та Одеській області викликало великий резонанс, але, після ретельної перевірки, жодних підтверджень її достовірності немає.

"Дану інформацію почали поширювати деякі депутати Одеської облради. Їх підхопили блогери та ЗМІ", - написав він.

А що стосується передислокації до материкової частини України ракетного крейсера "Москва", то за твердженням Тимчука, ця звістка покликана посилити паніку серед населення. І друге завдання - продемонструвати російську військову присутність поблизу району навчань ВМС США, Румунії та Болгарії  які починаються у понеділок, - повідомив експерт.

Українська правдіpowered by lun.ua