Меркель не подобаються плани Путіна провести парад в Криму

Середа, 7 травня 2014, 00:54

Канцлер ФРН Ангела Меркель розкритикувала плани російського керівництва провести 9 травня парад в анексованому Криму і присутність на цьому параді Володимира Путіна зокрема.

Про це вона заявила 6 травня в Берліні після зустрічі з президентом Кіпру Нікосос Анастасиадисом, повідомляє Deutsche Welle.

Меркель зазначила, що 9 травня є дуже важливою датою для Росії, яка нагадує про перемогу над націонал-соціалізмом. У той же час канцлер ФРН нагадала, що 4 роки тому вона була в Москві на святкуваннях з нагоди Дня перемоги, "щоб продемонструвати, що історія нас чомусь вчить".

Однак, підкреслила Меркель, "шкода, що такий день використовується для того, щоб провести парад в такому осередку напруженості".

Крім того, Ангела Меркель зазначила, що уряд ФРН робить все можливе для врегулювання кризи на Україні дипломатичним шляхом, але готовий піти далі.

"Подальші санкції щодо Росії не є самоціллю. Але в крайньому випадку ЄС готовий зробити подальші кроки", - зазначила канцлер.

Як відомо, Росія вже активно стягує в Крим військову техніку під приводом проведення параду, де нібито повинні продемонструвати військову техніку нового покоління.powered by lun.ua