Прикордонники без бою пішли зі Свердловська

143 перегляди
Середа, 4 червня 2014, 16:29

Українські прикордонники пішли із прикордонної служби, яка знаходиться у Свердловську.

Про це у своєму Facebook написав журналіст Роман Бочкала.

"Без бою. Українські прикордонники пішли зі Свердловська. Колона рухається убік Харкова. У цей момент стоять біля Краснодона на блокпосту", - повідомив він.

"Залишаючи свою базу у Свердловську, прикордонники залишили на радість сепаратистам цілий арсенал зброї. Напевно, на кордоні воно б знадобилося", - написав він.

Як повідомив Бочкала "Українській правді", причиною того, що прикордонники пішли без бою могло стати те, що днями "так званий бойовий підрозділ із цієї частини відправилося у Дьяково на посилення, де теж сепаратисти блокували місцевий прикордонзагін".

"Тобто таким чином, на ранок сьогодні Свердловський прикордонзагін виявився оголеним. По суті, там лишилися штабісти. Це може пояснити, що загін пішов. Але в них був час зібратися, а вони залишили досить багато озброєння", - додав журналіст.

 
 

У свою чергу газета "Восточный эксперсс" наводить слова заступника начальника відділу прикордонної служби Олександра Коваленка, за словами якого частина була заблокована.

 

"Нас заблокували… Як представилися – це козацька сотня… Вели переговори, але прізвища переговорників не знаємо. Ми зібралися й виїхали із прикордонного відділу. Хто й що там зараз, не знаю. Може, і зайняли наш відділ. Ми зібралися й усе вивезли", - сказав він.

У свою чергу жерприкордонслужба повідомила:

"У зв'язку із украй різким загостренням ситуації навколо Луганського прикордонного загону й ряду прикордонних відділів Луганського й Донецького загонів, що унеможливило виконання прикордонниками своїх обов'язків, у ніч із 3 на 4 червня й у першій половині 4 червня була проведена спеціальна операція по переміщенню персоналу, зброї й майна деяких підрозділів на рубежі, визначені безпосередньо в лінії держкордону".

"Така передислокація сил і коштів прикордонслужби дозволяє підсилити контроль над лінією держкордону, у тому числі, на небезпечних напрямках".

"При передислокації один з відділів піддався збройному нападу терористів. Невідомі відкрили вогонь на поразку. У ході перестрілки було знищено три терористи, 1 АГС (автоматичний гранатомет станковий ) і автомобіль із боєприпасами. Після бою колона продовжила рух до нового місця дислокації", - сказано в повідомленні.

При цьому в Держприкордонслужбі не вказали, про які саме відділи йде мова.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua