Росія пустить на свої КПП українських прикордонників

Середа, 2 липня 2014, 20:53

Міністри закордонних справ Німеччини, Франції, Росії та України в середу підтримали ідею відправлення українських прикордонників і спостерігачів на російські КПП.

Про це повідомив на прес-конференції глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмайєр.

За його словами, міністрам вдалося домовитися про низку заходів щодо досягнення перемир'я на сході України.

"Я думаю, що нам сьогодні вдалося під час переговорів досягти домовленостей про пакет заходів, які в сукупності ведуть до надійного взаємною перемир'я (на сході України)", - сказав Штайнмайер за підсумками чотиристоронньої міністерської зустрічі в Берліні.

Крім того, він повідомив про те, що учасники зустрічі підтримали ідею відправки українських прикордонників і спостерігачів ОБСЄ на російські КПП.

"Ми вітаємо готовність Росії забезпечити українським прикордонникам доступ до прикордонних пунктів, і ми просимо ОБСЄ також використовувати (можливості) спостерігачів на цих пунктах", - зазначив глава німецького зовнішньополітичного відомства.

Штайнмайер заявив також, що переговори контактної групи з питань України продовжаться протягом цього тижня.

"Присутні тут міністри підтримують рішення повернутися до переговорів контактної групи. Ці переговори повинні відбутися до 5 липня", - сказав він.

Глави МЗС чотирьох країн також закликали якомога швидше скликати контактну групу для узгодження умов перемир'я в Україні, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

"Ми сьогодні змогли узгодити декларацію відповідно до доручення наших керівників і можемо доповісти, що це доручення виконано. Найголовніше в цьому документі - це необхідність термінового узгодження умов сталого довготривалого перемир'я", - сказав він.

"Зробити це ми пропонуємо через якнайшвидше скликання контактної групи, яка, ми сподіваємося, в найближчі дні вже проведе зустріч і домовитися про умови перемир'я, яке задовольнятиме усі сторони", - додав він.

"У документі передбачено, що припинення вогню, після того, як воно буде узгоджене, буде перебувати під наглядом місії ОБСЄ, яка вже діє в Україні", - сказав Лавров.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін, в свою чергу, заявив що на сьогодні важливо відновити контроль на українсько-російському кордоні, щоб зупинити потік зброї і бойовиків.

"Ми вимагаємо негайного звільнення заручників", - додав він.

Також глава МЗС висловив готовність української сторони до якнайшвидшого відновлення роботи тристоронньої контактної групи і сприянню роботі моніторингової групи ОБСЄ.

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua