Порошенко: Слов'янськ - лише початок перелому в боротьбі з бойовиками

Субота, 5 липня 2014, 20:20

Звільнення Слов’янську від терористів силами ЗСУ та Нацгвардії – лише початок перелому в боротьбі з бойовиками за територіальну цілісність України.

Про це заявив президент України Петро Порошенко, повідомляє прес-служба глави держави.

"Над містом, яке бойовики вважали своєю неприступною фортецею, знову гордо майорить Державний прапор України. Це ще не повна перемога, і не час для салютів. Але очищення Слов’янська від озброєної до зубів банди нелюдів має величезне символічне значення. Це - початок перелому в боротьбі з бойовиками за територіальну цілісність України. За повернення до нормального життя Донбасу, як невід’ємної частини нашої великої, сильної, європейської країни", -зазначив Порошенко.

Також він зауважив, що у Слов’янську "вийшли на свободу заручники, вилучено величезну кількість зброї, мирні мешканці зібралися на спонтанний мітинг на підтримку українських військових".

"Я вже дав всі необхідні накази щодо надання гуманітарної допомоги мешканцям Слов’янська та інших населених пунктів, які конче її потребують зараз. Зокрема, літаки та автоколони з продуктами вже вирушили до Слов’янська. Вже сьогодні в місто мають бути доставлені: хліб, вода, цукор, тушонка. Крім того я віддав доручення, щоб розпочала роботу служба з відновлення енерго- та водопостачання для забезпечення нормального життя в місті. Також, негайно мають доставити людям пенсії, стипендії, інші державні виплати", - додав президент.

"Приступити до відновлення інфраструктури і привести в порядок школи! 1 вересня діти мають піти у відремонтовані класи. Підтверджую зобов’язання держави щодо допомоги у відновленні житла, зруйнованого через агресію терористів", - додав Порошенко.

"Я дуже далекий від ейфорії. Ситуація дуже важка. Терористи зараз окопуються у великих містах. Попереду ще чимало випробувань. Мій наказ в силі - звужувати кільце навколо терористів. Продовжувати операцію із звільнення Донецької та Луганської областей", - додав президент.

При цьому він заяівив, що події останніх днів "підтвердили обґрунтованість і доцільність мирного плану, рівно як і правильність рішення про тимчасове припинення вогню".

"Воно не було підтримане бойовиками, і вони за це несуть відповідальність і далі нестимуть заслужене покарання", - заявив глава держави.

"Водночас, я ще раз жорстко наказав силовикам при звільненні міст, селищ та сіл забезпечити виточену вивіреність у проведенні операцій та максимальний захист мирного населення", - додав Порошенко.

Окрім того президент зазначив, що підписав указ про нагородження українських воїнів, які особливо відзначилися при визволенні Слов’янська та інших населених пунктів  - з 79-ї та 95-аеромобільних бригад, 25-ї та 80-ї повітряно-десантної бригад, окремого загону спецпризначення.

"Сьогодні будуть нагороджені  солдат Анатолій Абласов, старший солдат Степан Дубенецкий, майор Олег Апостол, майор Максим Миргородський, майор Андрій Ткачук, майор Віктор Івчук", - йдеться  у повідомленні.

Джерело відео - Програма Петра Порошенка

Українська правда powered by lun.ua