МЗС: Росія заборонила Чубарову в'їхати до Криму за традиціями Сталіна

Неділя, 6 липня 2014, 09:47

Заборона російської влади та самопроголошеної бандитської влади в Криму на перебування глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову на рідній землі є вироком кремлівській окупації.

Про це йдеться у офіційній заяві міністерства закордонних справ України.

"З будь-якої точки зору – міжнародно-правової, політичної і просто людської - ці дії є наслідком безпомічної спроби зупинити суспільний протест мешканців Криму проти свавілля, яке знищує добробут, безпеку та самобутність цієї землі", - наголошують у відомстві.

У МЗС назвали таке рішення "абсурдним" і назвали його результатом "ненависті і шовіністичної політики, яку Російська Федерація, продовжуючи традиції Сталіна, здійснює стосовно кримськотатарського народу від початку збройної окупації та анексії Криму".

"За обгорткою "російської багатонаціональності" ховається жорстоке обличчя тоталітарного політичного режиму, який подавляє будь-яку іншу мову та культуру, не кажучи про демократичні права і свободи. Тюрма народів знову показала свій ворожий оскал", - наголосили у зовнішньополітичному відомстві.

Автономна Республіка Крим була, є і залишається частиною суверенної території України, - зазначили у міністерстві.

"Російській окупації скоро настане кінець", - пообіцяли у відомстві.

Посадові та службові особи самопроголошеної кримської влади, які порушили українське законодавство, заборонивши громадянину України Рефату Чубарову в’їзд на територію Автономної Республіки Крим, будуть неминуче притягнені до відповідальності в порядку, встановленому законодавством України, - відзначили у МЗС.

Главі Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, як і лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву повинен бути наданий безперешкодний доступ до рідної землі, - вважають у міністерстві.

"Закликаємо міжнародне співтовариство та всі світові правозахисні організації засудити дії Російської Федерації і виявити одностайну солідарність, аби зупинити наступ шовіністичного агресора, здатного зруйнувати не лише регіональний, але й глобальний мир", - звернулись дипломати.

Як відомо, самопроголошена кримська "влада" 5 липня не пустила на територію півострова главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

Українська правдаpowered by lun.ua