Збір на купівлю комплексу важкого дрону для 48 ОШБ

Лутковська про Чубарова: РФ порушує права і свободи в Криму

Неділя, 6 липня 2014, 14:42

Дії посадових осіб, які заборонили в'їзд до Криму голові Меджлісу Рефату Чубарову, виходять за межі правового поля.

Про це заявила уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська під час зустрічі з Чубаровим, - передала прес-служба омбудсмена.

Вона наголосила, що заборона на в’їзд була повідомлена лише усно, без надання відповідного документу, який можливо було б оскаржити в установленому порядку.

Крім того, Лутковська зазначила, що голові Меджлісу було відмовлено надати роз’яснення кримськотатарською чи українською мовою.

"Такі дії російської сторони грубо порушують не лише норми законодавства Російської Федерації, але й низку фундаментальних прав і свобод корінного народу, закріплених в Декларації Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів", - підкреслила уповноважена ВР.

Крім того, вона нагадала, що Чубаров був обраний депутатом Верховної Ради Криму, та наразі після "переформатування" парламенту АРК внаслідок окупації Криму Росією вважається депутатом Державної Ради Республіки Крим.  

Згідно з законодавством РФ депутатам не може бути заборонено в’їзд на територію, інтереси виборців якої вони представляють, - зазначила Лутковська.

"Очевидно, що репресивні дії окупаційної влади Автономної Республіки Крим є черговим проявом етнічної дискримінації, зокрема, у зв’язку із незалежною проукраїнською політикою кримських татар", - сказала вона.

Омбудсмен назвала це ще одним фактом грубих порушень прав людини з боку Російської Федерації стосовно громадян України на окупованій території Криму.

Лутковська та Чубаров домовились про об’єднання зусиль у боротьбі за права кримськотатарського народу, як на національному так і міжнародному рівні.

Як відомо, 5 липня самопроголошена кримська "влада" не пустила на територію півострова главу Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова

Пізніше стало відомо, що Росія заборонила Чубарову в'їзд на свою територію строком на 5 років.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Усі новини...
Реклама: