Порошенко хоче переговорів "із справжніми господарями Донбасу"

Вівторок, 8 липня 2014, 19:49

Президент Петро Порошенко висловлює надію, що найближчим часом зможе відвідати Донецьк і Луганськ.

Про це він сказав в Слов'янську, відповідаючи на запитання журналістів, коли він зможе приїхати в Донецьк і Луганськ, так, як він приїхав до Слов'янська.

"Я думаю, що дуже швидко", - заявив Порошенко.

Президент України зазначив, що звільнення міст на Донбасі - це не лише військова операція.

"Це стало можливим, коли самі люди зрозуміли, що не хочуть далі жити під тиском, під дулом автоматів бандитів", - сказав він.

Фото Юрія Стеця

Президент вважає, що операція в Донбасі стала народженням справжньої української армії, і бої, що відбуваються зараз на сході країни, є боями за незалежність України.

"Дорога українська арміє, дорогі українські Збройні сили, Національна гвардіє, з Днем народження! Тому що операція в Слов'янську, операція в Дружківці, операція на Донбасі - це народження справжньої української армії", - сказав він.

"Те, що відбувається зараз - це бої за українську незалежність. Таким чином загартовується нація. Я вітаю себе і Україну, вітаю з Днем народження, другий Днем народження після української незалежності", - сказав президент.

Порошенко висловив надію, що найближчим часом будуть продовжені "ефективні дії української армії".

Разом з тим, президент висловив упевненість, що його мирний план буде імплементований.

"Немає жодних сумнівів, що мирний план буде імплементовано. Він знайшов підтримку в усьому світі, він підтриманий у Слов'янську, Дружківці, Костянтинівці і Артемівську. Буде він підтриманий і в Донецьку, і в Луганську", - заявив президент України.

Також Порошенко висловив готовність до діалогу з тими, хто готовий скласти зброю і готовий до децентралізації влади.

"Ті, хто готовий сьогодні скласти зброю, хто готовий скористатися майбутньою амністією, хто готовий до політичного діалогу, щоб обрати нову владу, хто готовий до децентралізації влади, готовий, щоб сьогодні, нарешті, на Донбас прийшов мир, з тими ми готові до діалогу", - зазначив він.

На думку глави Української держави, для відновлення переговорів необхідно розширити коло представництва Донбасу.

"Що сьогодні відбувається? Мені доповіли координатори контактної групи, що коли було отримано доручення провести перші консультації з імплементації мирного плану президента, один в Москві (пан Бородай), інший в Москві (пан Пушілін), Болотова думали знайти, так він у запої четвертий день. З ким переговори вести?" - зазначив Порошенко.

Разом з тим, глава держави висловив думку, що переговори повинні бути "відновлені зі справжніми господарями Донбасу: металургами, шахтарями, з людьми, які сьогодні представляють найбільшу силу, але були затиснуті силою зброї".

Інтерфакс-Українаpowered by lun.ua